Note 7, iPhone 7 Derken Şimdide Samsung Çamaşır Makinesi Patladı

Note 7, iPhone 7 Derken Şimdide Samsung Çamaşır Makinesi Patladı

Teknoloji sektörün son yılların en hareketli günlerini yaşıyor. Patlayan Note 7'ler, tıslayan iPhone 7'ler derken şimdide Samsung'un çamaşır makinelerinden patlama haberleri gelmeye başladı.

Galaxy Note 7'lerle başı belada olan Samsung, bu sefer çamaşır makineleriyle uğraşacak gibi görünüyor. Samsung tarafından üretilen çamaşır makinelerini kullanan bazı kullanıcılar son dönemlerde çamaşır makinelerinin içinden gelen patlama sesi duyduklarını ve makinenin çevreye zarar verdiğini internet üzerinden paylaşmaya başladı. Özellikle Amerika'da yaşanan sorunu doğrulayan Samsung, ürünlerin hatalı olduğunu kabul etti. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu da konuyla ilgili uyarı yayınladı ve kullanıcıların dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Mart 2011 ve Nisan 2016 tarihleri arasında üretimi yapılan makinelerde yaşanan sorun patlama sesi olarak kendini gösteriyor. Sorunun çözümüyle ilgili görüşmeler ve araştırmalar yapılırken şimdiye kadar 21 çamaşır makinesinden patlama haberi geldi. Makinelerin patlamasına neyin neden olduğu henüz açıklanmış olmasa da, yüksek devirde çalışırken sorunlar oluştuğu tahmin ediliyor.

Öte yandan hızlı bir şekilde çalışma yürüten Samsung, kullanıcıların hangi makineye sahip olduklarını öğrenmeleri için bir sorgu sayfası yayınladı. Önden yüklemeli makineler ise bu sorundan etkilenmiyor. Eğer sorun teşkil edebilecek bir makineye sahipseniz Samsung ile temasa geçmeniz gerekiyor. Sorgu sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Sitedeki ilgili alana makinenizin seri numarasını yazmanız gerekiyor.

Başka Bir Patlama Vakası Bu Sefer Galaxy S7 Edge'den Geldi

iPhone 7 Patladı Haberi İnternette Hızla Yayıldı

YORUMLAR