Nubia Prague S, Göz Tarama Teknolojisiyle Geliyor

Nubia Prague S, Göz Tarama Teknolojisiyle Geliyor

Operatör telefonlarının üreticisi olarak bildiğimiz ZTE’nin yeni duyurduğu akıllı telefon modeli Nubia Prague S, şu anda amiral gemisi sınıfına giren telefonlarda bile görmediğimiz göz tarama teknolojisiyle geliyor.

ZTE, geçtiğimiz yıl yaz aylarında tanıttığı My Prague modelinin yenilenmiş sürümünü Nubia Prague S ismiyle karşımıza çıkardı. Orta segment telefonun en dikkat çeken özellikleri arasında Eyeprint ID iris tarama teknolojisini kullanması ve dokunmaya duyarlı kenarlara sahip olması yer alıyor. Android telefonlarda yaygınlaşmaya başlayan parmak izi tarama teknolojisi yerine göz taramanın kullanılması eşsiz ancak günlük hayatta kullanımı nasıl olacak zamanla göreceğiz. Firmanın belirttiğine göre cihazın kilidini açmak için ön tarafa konumlandırılmış 8 megapiksel kameraya bakmak yeterli oluyor. Cihazın diğer dikkat çeken yanı yan taraflarının dokunulabilir olması. Telefonun yanına dokunarak veya kaydırma hareketiyle uygulamaları açma, fotoğraf çekme, ekran parlaklığını ayarlama gibi sıklıkla ihtiyaç duyulan eylemler yerine getirilebiliyor.

Metal gövdeye sahip olan telefonun ekranı 5.2 inç büyüklüğünde ve full HD çözünürlük sunuyor. Gücünü Snapdragon 615 işlemciden alan telefonun belleği 3GB ve dahili depolama alanı 64GB. Dahili alanı microSD kart ile artırmak mümkün. Android 6.0 Marshmallow ile geldiğinden alan sorunu yaşamak mümkün olmayacak gibi görünüyor.

Çift SIM, 4G LTE, WiFi ac desteği sunan Prague S, gümüş ve roze altın renk seçeneğiyle ilk olarak Çin’de satışa sunulacak. Cihazın fiyatı 365/380 dolar olarak belirlenmiş.

ZTE Blade D Lux Resmiyet Kazandı

YORUMLAR