Nubia Telefon İçin Milyon Dolarlık Alan Adı

Nubia Telefon İçin Milyon Dolarlık Alan Adı

Çin'in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden olan ZTE, Nubia'yı dünyaya açma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor.

Global pazarda etkili olmak isteyen Çin'li şirket ZTE, ilk olarak alan adını alarak işe başladı. Daha önce nubia.cn ve nubia.com.cn alan adlarıyla Çin içerisinde yayın yapan Nubia, dünyaya açılma hedefleri doğrultusunda nubia.com alan adını da satın aldı. Gelen bilgilere göre ise bu alan adı ZTE'ye 2 milyon dolara mal oldu. Alan adına bu kadr yüklü bir harcama yapan şirketin hedefine ne kadar odaklandığı da böylece anlaşılmış oldu.

Şirketin bu harcamayı yapmasının arkasında modellerinin Çin dışında çok etkin olamaması gösteriliyor. Bazı modellere Çin dışında ulaşılsa da, bir çok modelin Çin dışına çıkması mümkün olmuyor. Bu alan adını satın alan ZTE'nin bu olguyu yıkarak artık dünya pazarına açılması bekleniyor. Diğer iddialara göre, 2016 yılı içerisinde Nubia'nın yeni modeli ABD ve Çin pazarında satışta olacak. Nubia'nın 5.2 inç ekran, Snapdragon 820, Adreno 530, 4 GB RAM ve 20 MP arka kamera gibi özelliklere sahip olacağı sızan bilgiler arasında. 

Nubia.com şu an kapalı. Yayın hayatına ne zaman başlanacağı ise henüz bilinmiyor.

ZTE'den Dev Gibi Telefon: Axon MAX

ZTE'in Türkiye Pazarına Giriş Bileti Blade V6 Tanıtıldı

YORUMLAR