Nvidia, 7 inç Tableti Tegra Note'u Resmen Duyurdu

Nvidia, 7 inç Tableti Tegra Note'u Resmen Duyurdu

Popüler çip üreticisi Nvidia, Android tabanlı Tegra 4 işlemci ile güçlendirdiği tableti Tegra Note’u resmen duyurdu. Uygun fiyat ile yüksek performansı bir araya getiren Nvidia marka tabletin teknik detayları haberimizde.

Nvidia’nın uzun süredir internette dolaşan 7 inçlik tableti nihayet resmiyet kazandı. Tegra Note adı ile karşımıza çıkan, donanım ve yazılımı tamamen Nvidia’ya ait tablet, Tegra 4 işlemciyi destekliyor. 72 çekirdekli GeForce GPU ve dört çekirdekli Cortex-A15 işlemcisini taşıyan Nvidia marka tablet, 1280x800 çözünürlüğünde IPS ekrana sahip. Cihazın ön yüzünde VGA çözünürlüklü kamera, arka yüzünde 5 megapiksel kamera bulunuyor. Android işletim sistemi üzerinde çalışan cihaz, DirectStylus adındaki tablet kalemi ile birlikte geliyor. 16 GB dahili depolama alanına sahip Nvidia tabletin üzerinde microSD kart slotu ve microHDMI çıkışı mevcut. Tabletin ön yüzündeki hoparlör, tablette en geniş frekans aralığını sağlayan Nvidia’nın PureAudio teknolojisini kullanıyor. Tek şarj ile 10 saat video oynatma yetisine sahip tablette, Nvidia’nın Tegrazone oyun portalı, not tutma uygulamaları ve SmugMugs’ın kamera uygulaması önyüklü olarak geliyor.

Nvidia’nın Tegra 4 işlemcisini taşıyan 7 inçlik tableti Ekim ayından itibaren 199 dolar fiyat etiketi satışa sunulmaya başlanacak.

Şimdiye Kadarki En Güçlü BlackBerry: BlackBerry Z30

YORUMLAR