Nvidia CEO'su Windows RT'yi Yetersiz Buluyor

Nvidia CEO'su Windows RT'yi Yetersiz Buluyor

Windows RT, Microsoft Surface tabletlerin içerisinde yer alan işletim sistemi ve sahip olduğu özelliklerin Windows programlarını çalıştıramaması, kullanıcıları Metro arayüzü uygulamalarına mahkum etmesi pek çokları tarafından sıklıkla eleştirilmişti.

Surface Pro tabletlerde bulunan Windows 8 Pro’nun ise tablet içerisinde Windows programlarını da açabilmesi ancak bu sefer de daha pahalıya satılması tüm kullanıcılara yönelik olmasını engellemişti.

Ünlü çipset üreticisi Nvidia’nın CEO’su Windows RT’nin oldukça hayal kırıklığı olduğunu açıkladı. Özellikle işletim sisteminin farklı çipler üzerinde çalışamaması nedeniyle hayal kırıklığı yaşayan Nvidia, Microsoft Surface RT ve Asus Vivo Tab RT’nin pek de iyi satışlar yaşamadığını açıkladı.

Nvidia geliştirici konferansında konuşan Jen-Hsun Huang, Windows RT’li ürünlerin daha fazla satmasını beklediklerini itiraf etti. Sadece kendi şirketinin değil sektördeki diğer şirketlerin de benzer düşüncelere sahip olduğun belirten Huang, daha fazla çipset desteklenmesi durumunda daha fazla üreticiye ulaşarak ürün çeşitliliğinin artacağını belirtti.

Google'da Hareketli GIF Arama Özelliği Geldi

YORUMLAR