NVIDIA Ekran Kartları Ucuz Fiyatlarla Stoklarda! Elinizi Çabuk Tutun

GeForce GTX 1080 Ti

Bugünlerde Nvidia ekran kartlarına ulaşmak bir hayli zorlaştı. Veri madenciliği yapanların stokları hızla eritmesi ve doların da astronomik seviyelere çıkmasından dolayı özellikle ülkemizdeki oyuncular uzun süredir sıkıntı çekiyordu. Ancak, bu durum kısa bir süreliğine de olsa Nvidia tarafından telafi edilmeye başlandı bile.

Ekran kartlarının kripto madenciliğinde daha iyi sonuçlar vermesinden dolayı bu işle uğraşanlar Nvidia'nın yeni nesil ekran kartlarını hızı bir şekilde eritmişti. Stoklarda bir hayli azalan kartlara ulaşabilmek için ise tabiri caizse kırk takla atmak gerekiyordu. Tabi kartlara ulaşmanın yanı sıra fiyatının da neredeyse 3-4 katına çıkması özellikle oyuncuları bir hayli endişelendiriyordu. Bu durumun farkında olan Nvidia, geçtiğimiz günlerde online mağazasında Geforce GTX serisi ekran kartlarının stoklara girdiğini duyurdu. Kartları normal fiyatlarından kullanıcılarla buluşturan Nvidia, kripto madenciliği yapanların önüne geçmek için de tek kart ile en fazla 2 ekran kartı alınabilmesini sağladı. Ancak yine de elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Bu yazıyı yazdığımız saatlerde GTX 1060 ve GTX 1080 Ti kartları çoktan tükendi bile. 

Eğer Nvidia'nın bu kampanyasından yararlanamadıysanız fazla üzülmenize gerek yok. İlerleyen günlerde Nvidia'nın veri madenciliğinin önüne geçebilmek için ekran kartlarını modifiye edeceği ve veri madenciliği ile uğraşanlara özel ekran kartları piyasaya süreceği söyleniyor.