NVIDIA GeForce GTX 980i Duyuruldu

NVIDIA GeForce GTX 980i Duyuruldu

Eğer son zamanlarda hem yüksek performanslı hem de sizi oldukça uzun süre idare edebilecek bir PC toplamayı düşünüyorsanız Nvidia'nın yeni ekran kartı modelini bir süre daha beklemenizde fayda var.

GTX 980'in bir üst modeli olarak piyasaya çıkacak olan GeForce GTX 980i model ekran kartının yurt dışı satış fiyatı 650 Dolar olarak açıklandı.

650 Dolarlık fiyatı elbette ülkemize daha farklı yansıyacak fakat yine de çok aşırı pahalı bir ekran kartı dememek doğru olur. Kendisinden daha önce çıkarılan Titan X'in hala 1000 Dolar seviyesinde satışta olması nedeniyle GTX 980i pek çok kişi tarafından tercih edilebilir.

GeForce GTX 980i modelinin duyurulması ile birlikte GTX 970 ve GTX 960 ekran kartı modellerinin fiyatını da düşürmeyi unutmayan Nvidia, böylece hem en son teknolojiyi sunuyor hem de eski ekran kartlarını almak isteyenlere indirim uyguluyor.

Bildiğiniz üzere ekran kartı da dahil olmak üzere bir çok bilgisayar parçası piyasaya ilk çıktığında yüksek fiyatlara satılıyor. Bunun nedeni hem daha iyilerininp iyasada olmaması hem de çok fazla arge harcamasının yapılması. Bir sonraki modelleri çıktığında ise ilk anda oluşan yüksek fiyat yavaş yavaş azalmaya başlıyor. Eğer teknoloji meraklısı ve hastası bir kişi değilseniz, son model olmasa da olur diyorsanız GTX 980i satın almak için bir süre bekleyebilir ve bir sonraki modelin çıkmasından sonra fiyatının düşmesinden sonra alabilirsiniz. Ama aradaki fark problem değil diyorsanız, çıkar çıkmaz almanız daha iyi.

GeForce GTX 980i, 336 GB/s'lik maksimum bant genişliği ile Titan X ekran kart modelinin bazı özellikleri taşıyor. 6 GB'lık DDR5 bellek ile Titan X'in gerisinde kalan GTX 980i, sunacağı yüksek performans ile oyuncuları mest edecek diye düşünüyorum. Yakın zamanda aldığım GTX 970'ten sonra uzun bir süre ekran kartı almayı düşünmüyorum fakat NVIDIA bu tür modeller ile aklımı çelmeye başlıyor.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Seçeneği Ortaya Çıktı! İşte Yapmanız Gerekenler

YORUMLAR