Nvidia, GTX 1080 Ti ve Club GeForce Elite Ödül Sistemini Onayladı

Nvidia, GTX 1080 Ti ve Club GeForce Elite Ödül Sistemini Onayladı

Eğer yakın zaman içinde yüksek performanslı bir ekran kartı almayı düşünüyorsanız biraz beklemenizde fayda var; çünkü Nvidia yeni canavarı GTX 1080 Ti'yi onayladı. GTX 1080 Ti ile birlikte Club GeForce Elite adı verilen özel ödül sistemi de ortaya çıktı. Dilerseniz ilk olarak GTX 1080 Ti'ye göz atalım.

Nvidia, şu ana kadar GTX 1080 Ti hakkında herhangi bir resmi açıklama yapmamıştı. Fakat Nvidia'nın LinkedIn üzerinde yayınladığı bir iş ilanında yer alan bilgiler GTX 1080 Ti'nin yakın zamanda ön siparişe açılacağını müjdeliyor. Bu iş ilanı piyasaya sürülmesi beklenen Nvidia ekran kartları için bir yol haritası içeriyor. Bu yol haritasına göre de daha önceden Nvidia GTX 980 Ti almış olan kullanıcılar GTX 1080 Ti ön siparişlerinde öncelik elde edecekler.

Nvidia GTX 1080 Ti konusunda sessiz kalmış olsa da bu ekran kartının eninde sonunda çıkış yapacağı tahmin edilebiliyordu. Bir önceki 9XX serisinde GTX 980 ve Titan X arasında konumlandırılmış 980 Ti, daha makul bir fiyatla Titan X'e yakın bir oyun performansı sunmaktaydı. GTX 1080 Ti için de aynı durum söz konusu olacak. Bu kart  GTX 1080 ve Titan X (2016) arasında yer alacak. GTX 980 Ti'nin 980'den farkı daha fazla CUDA çekirdeğine, bant ve veriyolu genişliğine ve daha yüksek bellek miktarına sahip olmasıydı. Muhtemelen GTX 1080 Ti'de de benzer bir durumla karşılaşacağız.

Nvidia'nın iş ilanıyla ortaya çıkan bir diğer bilgi de Club GeForce Elite ödül sistemi. Bu ödül sistemi GeForce Experience kullanıcılarının özel fırsatlara ve ödüllere erişmesini mümkün kılabilecek bir program. Bu programda yıllık fırsatlar arasında ücretsiz bir bağımsız oyun, CS: GO gibi oyunlar içinde kullanılabilecek ücretsiz kaplamalar veya oyun içi eşyalar, geliştirilmekte olan oyunlara erken beta erişimi, oyun ekipmanları için indirim fırsatları yer alıyor. Ayrıca haftalık olarak dağıtılan ödüller aracılığıyla ücretsiz oyunlara, online oyunlarda kullanılabilecek oyun içi para ödüllerine, erken beta erişimlerine, oyuncu aksesuarlarına ve oyun etkinliklerine biletlere sahip olabileceğiz. Bütün bu ödüllere ilave olarak hata bildirimleri yaptığınızda veya yararlı özellik geliştirme talepleri yaptığınızda, Nvidia forumlarında aktif olarak yer aldığınızda da ödül kazanabileceksiniz.

GTX 1080 Ti'nin önümüzdeki ay düzenlenecek CES 2016'da duyurulması bekleniyor. Özellikleri ise henüz açıklanmadı.

Nvidia GeForce GTX 1060 Mini İncelemesi

AMD Radeon RX 480, Nvidia GTX 1060 ve GTX 970 Karşılaştırması

NVIDIA GeForce Experience 3.0 Yayınlandı

YORUMLAR