Nvidia GTX880 Görücüye Çıkıyor

Nvidia GTX880 Görücüye Çıkıyor

Nvidia, yeni amiral gemisi GTX880'i duyurmaya hazırlanıyor. 

Uzun yıllardır süre gelen AMD - Nvidia savaşını duymayan kalmamıştır. Her yeni çıkan ekran kartı ile savaş daha da kızışır, biz kullanıcılar da bundan nasiplenirdik. Özellikle AMD'nin en son piyasaya çıkardığı R serisinden sonra işler iyice kızışmıştı. Nvidia cephesinden gelecek cevap ise merakla bekleniyordu.

Bazı dedikodulara göre Nvidia, Eylül ayında Amerika'nın Kaliforniya kentinde düzenlenmesi planlanan bir etkinlikte, GTX880 modelini resmen tanıtmayı planlıyor. Devam eden ay içerisinde de GTX880'in raflarda ki yerini alacağı yine söylentiler arasında.

Özellikle oyunlardan yüksek performans almak isteyen kullanıcıların merakla beklediği GTX880, yeni Maxwell mimarisini kullanacak ve GM204 işlemcisini sahip. 20nm teknolojisi yerine 28nm olarak üretilecek olan kart, GTX900 serileri için de öncü olacak. Bunun yanı sıra DirectX 12 destekli ile piyasaya çıkak olan GTX880, 3,200 CUBA çekirdeği ve 4 GB'lık DDR5 hafızaya sahip. Bir çok kullanıcının merak ettiği kartın hangi fiyat aralığından piyasaya çıkacağı ise bilinmiyor. Ancak tahminler üst seviye ekran kartlarına uygun olarak fiyatın da yüksek olacağı yönünde. 

Cumhurbaşkanlığı seçimi için nerede oy kullanacaksınız?

YORUMLAR