Nvidia'nın Yeni Binası 70 Bin m2 Alana Kuruluyor

Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden olan Nvidia yepyeni bir ofis inşa ediyor. Voyager adında olan bu ofisin tam 70 bin m2 alana yapıldığı ifade edilirken, bina tasarımı pek çok kişi tarafından bir hayli başarılı bulundu. İşte Nvidia'nın yeni ofisi Voyager:

Kaliforniya'nın Santa Clara bölgesine kurulacak olan yeni ofisin, Endeavor isimli binanın yakınına yapılacağı belirtildi. 2017 yılında inşa edilen bu merkezin 22 bin m2 alana kurulduğu söylenirken, yeni yapılacak ofisin Endavor'dan üç kat daha büyük olması dikkat çekti. Bu anlamda Voyager binasının daha farklı alanlara hitap edeceği dile getirilirken, bina tasarımının şirket ürünleriyle benzer olması da gözlerden kaçmadı.

Santa Clara'da 100 bin m2'lik alanda hizmet verecek olan Nvidia'nın yine de çok büyük bir alanda olmadığını belirtmek gerekiyor. Çünkü bu 100 bin m2'lik alan, Apple'ın ofisi Apple Park’ın yarısından bile daha küçük. Ancak o bölge için gayet ideal bir alana kurulmuş olan Nvidia'nın bu iki ofiste 5 bin çalışanını bulunduracağı ifade edildi.

Voyager isimli ofisi için Gensler mimarlık şirketiyle işbirliği yapacak olan Nvidia'nın çalışmalara önümüzdeki ay içerisinde başlayıp, üç buçuk yıl içerisinde tamamlamayı planladığı belirtildi. Ayrıca şirketin çalışma ofislerine neden bu isimlerin verildiği sorulduğunda, Endeavor ile Voyager'ın ilk harflerinin okunuşunun (En ve V) Nvidia'nın ilk kısmının okunuşuna benzediği söylendi. Yani Nvidia'nın bir sonraki ofisinin adının 'dia' ile başlaması muhtemel.