NVIDIA RTX 2060 Ekran Kartı Tanıtıldı! İşte Özellikleri

nvidia rtx 2060

Kullanıcı elektroniği fuarı CES 2019, yakın zaman önce başladı. Birçok donanım üreticisi yeni ürünlerini tanıtırlarken, NVIDIA merakla beklenen açıklamasını yaptı. Şirket CES 2019 sahnesinde yaptığı açıklamayla RTX 2060 isimli yeni ekran kartını tanıttı.

NVIDIA, yaklaşık bir yıl önce RTX adını verdiği yeni ekran kartı serisine geçtiğini duyurmuştu. GTX serisine göre çok daha güçlü olan yeni ekran kartları, kullandıkları teknoloji sayesinde bugüne kadar yazılım desteğiyle yapılan yansıma işlerini doğal hale getirerek, yeni bir kapı aralıyordu.

Farklı özellikleriyle dikkat çeken RTX ailesine yeni bir ekleme yapma kararı alan NVIDIA, 350 dolar fiyat etiketine sahip olan RTX 2060 modelini tanıttı. Yeni ekran kartının 15 Ocak itibarıyla piyasadaki yerini alacağı belirtilirken, yeni modelin performansına dair önemli bilgiler verildi.

NVIDIA tarafından yapılan tanıtım sırasında RTX 2060 kartının GTX 1060’dan yüzde 60 daha hızlı olduğu dile getirildi. Yeni ekran kartının, NVIDIA’nın en çok tercih edilen kartlarından biri olan GeForce GTX 1070 Ti modelinden de hızlı olduğunun altı çizildi. Kullandığı Turing RT Cores ve Tensor Cores teknolojileri sayesinde ekran kartının Battlefield V üzerinde 1080p çözünürlükte 60FPS performans verebildiği söylendi. Ekran kartıyla ilgili bütün teknik detaylaraysa NVIDIA News isimli resmi siteden ulaşabilirsiniz.