Nvidia Tegra K1 İşlemcili İlk Chromebook: Acer Chromebook 13

Nvidia Tegra K1 İşlemcili İlk Chromebook: Acer Chromebook 13

Acer Chromebook 13, uzun kullanım süresinin yanı sıra güçlü işlemcisi ile de dikkat çekiyor. İlk olarak Amerika’da satışa sunulacak Chromebook’un teknik detayları haberimizde.

Samsung ve Intel işlemcili Chromebook’ların ardından Nvidia işlemcisini taşıyan ilk Chromebook, Acer tarafından üretildi. Tablet ve diğer taşınabilir cihazlarda kullanılan Nvidia’nın yeni Tegra K1 işlemcisinden güç lan ilk Chromebook modeli olan Acer Chromebook 13, iki farklı sürüm ile piyasaya giriş yapacak. 1366x768 ekran, 16GB SSD ve 2GB RAM ile donatılan sürümü 279 dolar’dan alıcı bulacak. Full HD ekranı tercih eden kullanıcıların 20 dolar daha ödemeleri gerekecek. İşlemcisi ve pil gücüyle farklılık yaratan Chromebook, Amerika’nın ardından Avrupa, Rusya, Güney Afrika ve diğer bölgelerde satışa sunulacak.

Sadece 18mm inceliğinde ve 1.5kg ağırlığında olan Acer Chromebook 13, fansız olduğundan oldukça sessiz çalışıyor. 2 adet USB 3.0 portu ve 1 adet HDMI portuna sahip. Acer’ın diğer Chromebook’larının aksine tam boyutlu klavye ve rahat kullanım sunan trackpad ile daha konforlu ve kolay kullanım sunuyor.

Nvidia işlemcisi sayesinde benzersiz grafik performansı ve daha düzgün çoklu görev deneyimi sunan Acer Chromebook 13, tek şarjla 13 saate kadar kullanılabiliyor.

Acer, İlk Chromebook'unu Açıkladı

YORUMLAR