Nvidia, Video Oyunlarından Sıkıldı Sürücüsüz Araba Yapmayı Tasarlıyor

Nvidia, Video Oyunlarından Sıkıldı Sürücüsüz Araba Yapmayı Tasarlıyor

Detroit merkezli dev yonga üreticisi Nvidia, video oyunları ve PC’ler için yonga üretmekten sıkılmış olacak ki, kendine yeni bir hedef koydu. Nvidia sürücüsüz araba yapmak istiyor.

Nvidia küresel bir otomotiv kuruluşu olmak istediğini açıkladı. Ancak yapacağı araçlar Google’ın sürücüsüz araçları gibi olacaklar. Nvidia bu hedefinde arabaların hem parçalarını, hem de elektronik sistemlerini tamamen kendisinin üretebileceğini de söylüyor.

Nvidia’nın bu tutkusu çok yeni değil. 2011 yılında Volkswagen firması, Audi için Nvidia’dan 3D navigasyon sistemlerine uygun bir işlemci ve ekran tasarlamasını istemiş ve Audi A8 serisinde bu sistemleri kullanmıştı. O zaman kadar oyun endüstrisi için yonga tasarlayan Nvidia bu projeden itibaren arabalar için de çeşitli yongalar tasarlayabileceğini kavradı ve mühendislerini bu sektöre doğru yöneltmekte gecikmedi.

Nvidia 2011 yılından beri çeşitli otomobil markaları için navigasyon işlemcileri üretiyor. Otomotiv hakkında son 4 yıldır bilgi birikiminin yeterli olduğuna karar veren Nvidia, şimdi de kendi sürücüsüz arabalarını imal edebileceğinden emin görünüyor.

Nvidia otomotiv navigasyon sistemleri kulvarında çekirdekten yetişen bir firma olduğu için bunu gerçekleştirmekte zorlanmayacağını düşünüyor.

Nvidia'nın Yeni Oyun Konsolu Tanıtıldı!

Nvidia GeForce GTX Titan X: Krala Selam Durun

Araba Oyunları

YORUMLAR