NVIDIA'nın Yeni Dizüstü Oyun Bilgisayarı MAX-Q Tanıtıldı

NVIDIA'nın Yeni Dizüstü Oyun Bilgisayarı MAX-Q Tanıtıldı

Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen Computex 2017 Fuarı’ndan bilgisayar tutkunlarını sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. Bu kez de oyun severler için NVIDIA tarafından yeni dizüstü oyun bilgisayarı Max Q tanıtıldı.

Grafik kartı üreticisi NVIDIA, Macbook Air boyutunda olan ancak 4K ve VR desteğine sahip dizüstü oyun bilgisayarı Max Q’yu görücüye çıkardı. Tamamen hazır durumda olduğu bildirilen bu güçlü oyun bilgisayarının Playstation 4 Pro konsolundan bile yüzde 60 daha hızlı olduğu belirtildi.

PC oyuncularının masaüstü – dizüstü kararsızlığında ibreyi dizüstünden yana çevirecek bir ürün olarak değerlendirilen Max Q, önceki dizüstü oyun bilgisayarlarından 3 kat daha ince tasarımı ve 3 kat daha hızlı olmasıyla çıtayı bir hayli yükseğe koydu. NVIDIA’nın bu yeni oyun canavarının 18 mm kalınlığında ve yaklaşık 2.25 kg ağırlığında olduğu açıklandı. Ayrıca bilgisayarın sessiz çalışmasını sağlayan ve aşırı ısınmasını engelleyen Whisper Mode  teknolojisinin de Max Q’da mevcut olduğu belirtildi.

Piyasadaki rakipleri Blade Pro ve Razer GTX 1060 4K Blade ile kıyaslandığında oldukça üstün olduğu gözlemlenen NVIDIA Max Q, şirketin CEO’su Jen-Hsun Huang tarafından test edildi. Project Cars 2 oyununun oynandığı bu tanıtımda Max Q’nun PS4 Pro’dan dahi yüzde 60 daha hızlı performans gösterdiği belirlendi. PC oyuncularının gözdesi olacak olan NVIDIA Max Q, 27 Haziran’da satışa sunulacak.

Blizzard Yeni Mobil Warcraft Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Crytek'in Yeni Oyunu Hunt: Showdown Ortaya Çıktı!

YORUMLAR