Nvidia’nın Yeni Mobil Oyun Cihazı İçin Tarih Belirlendi: 3 Mart

Nvidia’nın Yeni Mobil Oyun Cihazı İçin Tarih Belirlendi: 3 Mart

Nvidia'nın 3 Mart tarihinde yapacağı bir sunumun basın daveti, 5 yıldır üzerinde çalışılan yeni SHIELD mobil oyun cihazı ile ilgili. Nvidia basın davetinde oyun tecrübesinin ve alışkanlığının başka bir seviyeye taşınacağını iddia ediyor. Oyun dünyasını yeni bir tecrübeye davet eden yeni Nvidia SHIELD, 3 Mart’ta yeni mobil oyun konsolunu basına tanıtacak. Nisan ayında da tanıtımların devam edeceğini açıklayan Nvidia yaklaşık 5 yıldır süren AR-GE çalışmalarının meyvesini dünya ile paylaşmaya hazırlanıyor. 

Tegra yongalarının 64 bit tabanlı mobil cihazlarda nasıl başarıyla çalıştığının da gösterileceği basın toplantısında, daha önceden açıklanan SHIELD mobil oyun teknolojilerinin yeni oyun kontrol konsolları tanıtılacak. Nvidia'nın yeni mobil oyun kontrol konsollarının mobil oyun pazarında yeni bir rekabet alanı açacağına da kesin gözüyle bakılıyor. 

Mobil Dünya Kongresi MWC'den önce yapılacak olan bu tanıtım, Nvidia'nın kongre için cebinde taşıdığı başka sürprizler olduğunun da bir habercisi aslında. MWC Nisan ayında yapılacak olmasına rağmen, Mart ayında yeni bir mobil oyun konsolunun basın toplantısının yapılması beklentileri de artırıyor.

İşte Nvidia’nın basın daveti:

Nvidia Shield Tablet Tanıtım Videosu

Nvidia Shield Borderlands 2 Gösterimi

YORUMLAR