O Ülkede Yolda Yürürken Telefonla Mesajlaşmak Yasak!

O Ülkede Yolda Yürürken Telefonla Mesajlaşmak Yasak!

Günlük hayatta elimizden düşmeyen akıllı telefonların birçok kazaya ve komik duruma sebep olduğunu mutlaka görmüşüzdür. Artan vakaların önüne geçmek için bir ülkede, önemli bir yasa teklifi onaylandı.

Yasaya imza atan ülke; Hawai. Honolulu kentinde çok sık yaşanan bu durum için, sonunda meclis bir karar aldı. Belediye Meclisine sunulan yasa teklifi, 2'ye karşı 7 oyla onaylandı. 25 Ekim 2017'de yürürlüğe girecek olan yasaya göre, yolda yürürken mesajlaşmaya devam eden ve hem kendini hem de etraftakileri tehlikeye atan kişiler, 15 ile 35 dolar arasında para cezası ödeyecekler. 

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi'nin 2000-2011 yıllarını kapsayan verilerine göre, karşıdan karşıya geçerken yaralananların sayısının 11,100 olarak kaydedilmiş. Bu ysağı hatırlatarak, Türkiye'de 71 milyon civarında mobil kullanıcı olduğunu ve bunların 42 milyonunun sosyal medyayı mobil cihazlar üzerinden kullandığını sizlere aktaralım. Matematiğini siz yapıverin.

Bu miktarları göz önüne aldığımızda, ülkemizde de birçok kaza ve yaralanma vakalarının da yaşanma olasılığı oldukça yüksek. Siz siz olun böyle yasaklar içeren kanunlar devreye girmeden sağlığınızı önemseyin ve yolculuk sırasında olsun yürüyüşte olsun telefonlara bakmamaya özen gösterin. Bizden söylemesi...

Belki bu videoya bakarak ne demek istediğimizi biraz tahayyül etmiş olursunuz.

Türk Telekom Mobil İnternet Paketinizi Ücret Almadan İkiye Katlayacak

Google Triangle ile Mobil İnternet Kontrol Altında

YORUMLAR