Occipital Yüksek Kaliteli 3 Boyutlu Tarayıcısı Skanect'i Çıkardı

Occipital Yüksek Kaliteli 3 Boyutlu Tarayıcısı Skanect'i Çıkardı

Windows'un 3 boyutlu tarayıcı yazılımı Apple'ın karşılık olarak çıkardığı tüm ürünleri saf dışı bırakırken Occipital Inc. şirketi buna çare olarak OS X için Skanect'i piyasaya sürdü.

ManCTL'nin Occipital tarafından haziran ayında alımının gerçekleşmesinden sonra üretilen bu yazılım, Apple bilgisayarları üzerinde 3 boyutlu tarama imkanı sunuyor. Microsoft Kinect ve ASUS Xtion'a benzer olarak düşük maliyetli sensörler kullanan bu yazılım size yüksek kaliteli 3 boyutlu taramalar yapmanızı sağlıyor.

Skanect, ucuz ve kolay bir alternatif olarak son model ekran kartınız olmamasına rağmen hızlı ve renkli 3 boyutlu taramalar yapabiliyor. Taramayı yapabilmek için kamera sensörü ve uygulamayı kullanan programla oluşturduğunuz 3 boyutlu resimleri yazdırabilir veya paylaşabilirsiniz. Şirketin yetkililerinin yaptığı açıklamada Skanect'in aylık 3000 aktif kullacısını olduğu söylendi.

Son sürümüyle birlikte gelen özelliker şuan sadece OS X için kullanıma uygun durumda. Yöneticiler, Windows kullanıcıları içinde çok yakında uygulamanın hazır hale geleceğini belirttiler.

Daha önce de başarılı işlere imza atan Occipital'in ürettiği RedLaser'i eBay satın almıştı.

Skanect'in şuan için 2 seçeneği mevcut. Bunlardan biri reklam içeren ve kısıtlamalı kullanıma izin veren ücretsiz versiyonu. Diğeri ise 99 Euro'ya satın alabileceğiniz full versiyon.

Skanect'in videosunu izlemek için tıklayınız.

Düşük Maliyetli Iphone Fotoğrafları İnternete Sızdı

YORUMLAR