Oculus Rift Sanal Gerçeklik Seti'nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Oculus Rift Sanal Gerçeklik Seti'nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Heyecanla beklenen, çıkış tarihi bir türlü belli olmayan Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğünün çıkışı hakkında bir bilgi geldi. Bilgi kesin ancak hala bazı noktaları net değil.

Tamindir sayfalarında Oculus Rift 2015 Yılına Yetişmiyor haberimizle ürünü heyecanla bekleyenlerin canını biraz sıkmıştık. Ancak haberde belirtildiği gibi henüz kararlı çalışmayan bir sistemi çıkarmak hem Oculus’u hem de yeni sahibi Facebook’u oldukça sarsabilirdi.

'2016 senesi içinde her hangi bir zaman' olarak konuşulan Oculus Rift VR setinin çıkış tarihi, biraz daha netleşti. Biraz daha diyoruz, çünkü hangi aylarda çıkabileceği belli ancak hala "şu gün" çıkacak diye kesin bir bilgi yok.

Oculus Rift tüketiciye 2016 yılının ilk çeyreğinde satılmaya başlanacak. Bu da 2016 Ocak ile Nisan ayı dahil geniş bir zaman aralığı anlamına geliyor. Ancak yine de 2016 yılı içinde ilk dört ay içerisinde sanal gerçeklik setine kavuşabiliyor olmak heyecan verici.

Geçtiğimiz yıl Crescent Bay adı verilen yeni bir prototip de tanıtan Oculus, bilindiği gibi Facebook tarafından satın alındıktan sonra daha ciddi çalışmalara yönlendi. Crescent Bay prototip’inin büyük olasılıkla 2016’ın ilk çeyreğinde tüketiciye sunulacak olan sanal gerçeklik seti olabileceği de konuşuluyor.

Oculus Rift 2015 Yılına Yetişmiyor

Sanal Gerçeklik Filmleri Geliyor: Başrolde Oculus Rift

Yeni Oculus Rift Crescent Bay Prototipi Ortaya Çıktı

YORUMLAR