Oculus Rift VR Oyunları Hazır ve Bunları Oynayabileceğimiz Portal Geliyor

Oculus Rift VR Oyunları Hazır ve Bunları Oynayabileceğimiz Portal Geliyor

Oculus dün düzenlediği bir konferansla yeni Rift sanal gerçeklik gözlüğünü ve Oculus Rift'e özel oyunları tanıttı. İşte Oculus Konferansından önemli başlıklar ve oyun videoları. 

Oculus’un 2016’ya hazırlandığını daha önce Oculus Rift 2015 Yılına Yetişmiyor haberimizle duyurmuştuk. Dün yapılan Oculus Konferansı bu yıl sanal gerçeklik adına neler olup biteceğinden ziyade, 2016’ya yönelik tüm planları kapsıyordu.

Oculus Rift Sanal Gerçeklik PC Gereksinimleri Açıklandı haberimizde belirttiğimiz tüm özellikler dün yapılan konferansta da yeniden ele alındı. Ancak daha önemlisi artık sanal gerçeklik oyunlarının demolarını oynayabileceğimiz bir Oculus Rift portalinin yayına girmesine çok az kaldığı haberi de verildi.

Oculus Konferansı yeni geliştirilmiş olan Rift VR gözlük setinin de tüketiciyle buluşmasını sağladı. Yeni VR gözlük Samsung’un Gear VR yapısını çok andırıyor. Ancak farklı özellikler taşıyor. Görüntü ve ses kalitesi artırılan Oculus Rift VR sanal gerçeklik seti artık yanında ellerimizi de oyunlara dahil edebileceğimiz bir yardımcı aparatla geliyor. Bu aparat sayesinde objelerle daha interaktif olabiliyoruz.

Oyunlar Hazır

Oculus Rift ile oynanacak olan oyunlarda açıklandı. Konferansta açıklanan 3 adet oyunun demosu oynanabilir bir şekilde hazırlanmış. Bu oyunların grafik kaliteleri oldukça yüksek ve çok yakında Oculus’un yeni sanal gerçeklik portaline giderek bu oyunları oynamak mümkün olacak. İşte Oculus’un konferansta tanıttığı sanal gerçeklik oyunlarının videoları.

Tüm oyunların karışık tanıtım videosu:

Edge of No Where tanıtım videosu:

Choronos tanıtım videosu:

Sanal Gerçeklik Filmleri Geliyor: Başrolde Oculus Rift

Artık Oculus Rift ve FeelReal Nirvana Helmet ile Düşmanı Kokusundan Bile Tanıyacağız

Samsung'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü 'The Gear VR' Raflarda

YORUMLAR