Oculus Rift'in Hatasını Bulana 500 Dolar

Oculus Rift'in Hatasını Bulana 500 Dolar

Oyun dünyasına büyük bir farklılık getirecek Oculus Rift geliştirilme aşamasına tüm hızıyla devam ediyor. Bir süre önce Facebook tarafından satın alınan bu sanal gözlük için yeni bir kampanya başlatıldı.

Facebook teknoloji alanında oldukça farklılıklara yol açacak bu gözlük için  2 milyar dolar ödemişti. Satın alma işlemleri bittikten sonra satın alan şirket Oculus Rift'i geliştirme aşamalarına başladı. Oculus Rift'i kısaca anlatmak gerekirse; gözlüğün içerisinde bir hayat yaşıyorsunuz. Diyelim ki oyun içerisinde gerçekten kafanızı oynatarak sağa sola bakabilme imkanınız var. Yani 3 boyut teknolojisinin oldukça gelişmiş hali.

Facebook 2 milyar dolar ödediği bu gözlüğü geliştirmek için farklı bir sistem kullanacak. Oculus Rift'i kullanıcılar deneyecek ve buldukları hatayı geliştirici şirkete bildirecek. Eğer böyle bir hata olduğu doğrulanırsa Facebook hatayı bildiren kişiye 500 Dolar ödeyecek.

Facebook genel olarak para karşılığı hata bulma çözümünü kullanıyor. Bakalım hatalar ortaya çıktıktan sonra Oculus Rift'te ne gibi gelişmeler olacak.

Android İçin WeTransfer Uygulaması Yayınlandı

Windows 9 30 Eylül'de Resmi Olarak Duyurulabilir

Swing Copters'ın Klonları Google Play'i İstila Etti

YORUMLAR