Oculus ve Ona Özel Geliştirilen Bilgisayarların Fiyatı Üzüyor

Oculus ve Ona Özel Geliştirilen Bilgisayarların Fiyatı Üzüyor

Sanal gerçekliğin dönüm noktası olarak gösterilen Oculus gözlükler, son kullanıcıyla buluşmaya hazırlanıyor. Gözlüklerin çalışması için gerekli bilgisayar donanımı ise cebimizi yakacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz gün Oculus'un resmi sitesi üzerinden bir duyuru yapıldı. Duyuruda Oculus'un sorunsuz çalışması için gereken sistem özelliklerine sahip PC paketleri ve fiyatları yer alıyor. 16 Şubat'ta TSİ 18:00'da ön siparişe açılacak olan hazır paketlerin fiyatı ise dudak uçuklatıyor. Söz konusu paketler Asus, Dell ve Alienware gibi yüksek seviye bilgisayarları ve Oculus cihazını içeriyor. 

Paketler geçici bir süre için 1499 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunulacak. Ancak fiyatlar bu seviyede kalmıyor, 3000 dolara kadar çıkıyorlar. Sadece sanal gerçeklik gözlüğü Oculus gözlük setine sahip olmak isteyenler ise 599 doları gözden çıkaracak. En ucuz pakette yer alan Asus G11CD bilgisayarda Intel i5-6400 işlemci, Nvidia 970 ekran kartı ve 8 GB RAM yer alıyor. Eğer paraya kıyıp en pahalı paketi alacakanız Dell'in Alienware Area 51 bilgisayarına sahip olacaksınız. Bu bilgisayarda ise Intel i7-5820K işlemci, Nvida 980 ekran kartı ve 16 GB RAM yer alıyor. Diğer paketleri ise aşağıdan görebilirsiniz.

Ön sipariş ile alınan paketlerin 23 Nisan'dan sonra teslimatının yapılması beklenirken, sadece gözlük alacak olanların teslimatları 28 Mart'ta yapılacak. Oculus gözlük setinin ön siparişleri Best Buy, Amazon ve Microsoft Store üzerinden devam edecek.

Apple'ın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Satışta

Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin New York'ta İçerik Ofisi Açacak


YORUMLAR