Ödüllü Sayı Bulmaca Oyunu Threes!, Artık Tüm Platformlarda Ücretsiz

Ödüllü Sayı Bulmaca Oyunu Threes!, Artık Tüm Platformlarda Ücretsiz

Sirvo LLC, Apple’dan iki farklı dalda ödül aldığı bulmaca oyunu Threes!’den umduğu başarıyı elde edememiş olacak ki oyunun fiyat etiketini kaldırmaya karar verdi. Son olarak Windows Phone platformunda indirilmeye sunulan sayı bulmaca oyunu artık tüm platformlarda ücretsiz olarak oynanabiliyor.

Sayıları toplamaya dayanan bulmaca oyunlarından Threes!, yayınladığı günden bu yana 100.000 oyuncuyu geçmeyi başaramadı. Bunun bizce en önemli sebebi oyunun ücretli olması ve aynı deneyimi sunan hem kaliteli hem de ücretsiz alternaitflerinin olmasıydı. Öyle ki 2048 gibi sonradan gelen oyunlar 1 milyon barajını rahatlıkla geçti ve orjinal oyundan alıntı olmalarına rağmen Threes!’I gölgede bırakmayı başardı. Oyunun yapımcısı Sirvo, bu durumu geç te olsa fark etmiş olacak ki oyunun Windows Phone sürümünü doğrudan ücretsiz olarak yayınladı ve iPhone ve iPad, Android kullanıcıları için de ücretliden ücretsize çevirdi. Bu noktada ufak bir uyarı yapmamız gerekiyor. Oyunun yapımcısı Android platformunda ücretli ve ücretsiz versiyonu ayrı olarak yayınlamış.

Öte yandan oyunun ücretsiz olması sizleri hemen sevindirmesin. Zira ücretsiz sürümde kredi sistemi getirilmiş. Belli sayıda art arda oynayabiliyor, sonrasında kredi almamız gerekiyor. Her ne kadar kredileri video reklamlarını izleyerek kazanabiliyor olsak ta canımız her azaldığında bunu tekrar etmek can sıkıcı. Yani yenilenen Threes! tam ücretsiz değil freemium olmuş diyebiliriz.

Oyunu bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse 4x4 bir tabloda sayıları toplayarak ilerliyoruz. Elde ettiğimiz sayılar hep 3’ün katları oluyor. Sayıların büyüklüğüne göre de kutucukların rengi değişiyor. Amacımız ise olabildiğince büyük sayı elde etmek. Yani oyunun bir sonu yok, gidebildiğiniz yere kadar gidiyorsunuz.

Apple’dan 2014’ün en iyi oyunu ve tasarım ödülü almayı başaran Threes! oyunu iPhone ve iPad, Windows Phone ve Android’de ücretsiz olarak güncellendi. Oyunu şimdiye kadar oynamadıysanız aşağıdan tanıtım videosuna bakabilir ve mobil cihazlarınıza indirebilirsiniz:

Angry Birds Fight! Oyunu Şimdiden Android ve iOS'ta 1 Milyon İndirmeye Ulaştı

YORUMLAR