Office Web Uygulamalarına Ortak Çalışma ve Android Desteği Geliyor

Office Web Uygulamalarına Ortak Çalışma ve Android Desteği Geliyor

Microsoft tarafında Google'a yetişebilmek için yoğun bir çaba olduğu açık şekilde görülmekte. Bu noktada Microsoft tarafından Office Web Uygulamaları'na getirilen yeni güncellemeler gerçekten dikkat çekici özelliklere sahip. Güncellenen Office Web Uygulamaları'yla birlikte artık kullanıcılar uygulamaya Android tabletleri üzerinden ulaşabilecekleri gibi gerçek zamanlı düzenleme yapma şansınada sahip olabilecekler.

Önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan birden fazla kullanıcının aynı döküman üzerinde gerçek zamanlı olarak çalışmalarına olanak tanıyacak yeni özellik sayesinde Office Web Uygulamaları aracılığıyla ortak bir döküman üzerinde çalışan kullanıcılar, yapılan değişiklikleri anlık olarak görüntüleyebilecekler.

Google Drive'ın bu özelliklere yıllardır sahip olduğu düşünüldüğünde, Microsoft tarafından gelen bu güncellemeler açıkçası bilgisayar kullanıcıları tarafında çok ses getirmeyecektir ve güncelleme paketi sıradanın dışına çıkmayacaktır.

Windows 8 tabletlerin ve iPad tabletlerin zaten Office Web Uygulamaları desteğine sahip olduğunu düşündüğümüz zaman, yakın zamanda kullanıcılara sunulacak olan Android desteği Microsoft açısından gerçekten önemli bir atılım olarak değerlendirilebilir. Office Web Uygulamaları için Android desteğinin ne zaman kullanıcılara sunulacağıyla ilgili net bir bilgi verilmemiş olsa da yakın zaman içerisinde Android desteğinin gelmesi bekleniyor.

Office Web Uygulamaları'ndan PowerPoint üzerinde birden fazla kullanıcının aynı döküman üzerinde nasıl çalıştığını izleyebilirsiniz.

Cyanogenmod Kararlı Sürüme Ulaşmak Üzere

YORUMLAR