Öğrenci Bütçesi İle Geliştirilen Fantasy ERA, Steam'de Yeşil Işık Bekliyor!

Öğrenci Bütçesi İle Geliştirilen Fantasy ERA, Steam'de Yeşil Işık Bekliyor!

Steam'in Greenlight platformunda yerli ve bağımsız geliştiricileri görünce çok mutlu oluyoruz. Fantasy ERA'da fantastik çağlarda geçen ve 19 yaşındaki bir geliştirici tarafından yapılmış olan bir aksiyon-strateji oyunu. Bulunduğunuz adanın kaynaklarını kullanarak yeni bir köy inşa ediyor, savaşçılarınızı eğiterek adayı fethetmeye çalışıyorsunuz. 

Fantasy ERA'nın en dikkat çeken özelliği grafikleri. Oyunun geliştiricisi 19 yaşındaki Fatih Kaya, bağımsız bir geliştirici olduğunu ve yaklaşık 1 yıllık bir çalışmanın sonucunda oyunu bu hale getirdiğini ifade ediyor. Tamamen öğrenci bütçesi kullandığını söyleyen Kaya, şimdi ise Steam Greenlight platformunda oyuncuların desteğini bekliyor. 

Fantasy ERA Özellikleri

Fantastik çağda bir adada geçecek olan Fantasy ERA, temelinde bir strateji oyunu. Multiplayer ve Co-Op oynanabilen oyun, sizlerden adanın kaynaklarını kullanarak köyünüzü inşa etmenizi, yeni büyüler keşfetmenizi, savaşçılarını eğitmenizi, adanızı fethetmenizi ve rakibinize karşı zafer kazanmanızı bekliyor. 

Zafer kazanmak için kaynakları ve işçileri doğru kullanmanız gereken oyunda, küçük bir kabileden bir işçi ile başlıyorsunuz. Daha sonra kaynak toplayarak yapılar inşaa edip, kendi ordunuzu kurmanız gerekiyor. Bu noktada kendi alanınızı verimli kullanmayı ve savunmayı unutmamanız gerektiğini de söylemeden geçmeyelim.

Eğer oyuna destek olmak isterseniz Fantasy ERA Steam Greenlight sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Tamamen Yerli Tarihi Oyun Harp Vefa, Steam Greenlight'ta

YORUMLAR