Okulunu Özleyen Liseli Minecraft'ta Harikalar Yarattı

Okulunu Özleyen Liseli Minecraft'ta Harikalar Yarattı

Uzak Doğulu oyuncuların, çokça oynadıkları oyunlarda hangi seviyelere gelebildiklerini daha önce de deneyimlemiştik. Bunu birkez de Minecraft üzerinde göstermek isteyen Tayvanlı bir öğrenci, bütün okulunu oyuna taşımayı başardı.

Türkiye'de olduğu gibi birçok ülkede de yaz ayları tatille geçiyor. Bu sebeple sene içerisinde oyun oynayamayan çoğu öğrenci, yaz tatilinin başlamasıyla birlikte yarınlar yokmuş gibi oyun oynamaya başlıyorlar. Bazısı mantıklı şekilde günde 3-4 saati geçmemek üzere oyunlara vakit ayırsa da haberimize konu olan Tayvanlı öğrenci gibi işi biraz abartıp, bütün zamanını harcayanlar da var. Hatta Taipei'deki Banqiao Lisesi'ne devam eden 板橋高中 (Itabashi Lisesi) takma isimli bir öğrenci gibi bütün zamanını buna harcayanları bile bulmak mümkün.

Yatılı olarak devam ettiği lisenin ilk yılında, evini çok özlediği için kendisine bir uğraş arayan ve bütün okulu Minecraft'a aktarma fikriyle ortaya çıkan Tayvanlı öğrenci, çeşitli Minecraft modları da kullanarak, harika bir iş yapmayı başarmış. Üç arkadaşıyla birlikte özellikle yaz tatillerinde okulu özledikleri sırada işe yoğunlaştıklarını da söyleyen oyuncu, 2014'ten bu yana yaptıkları projeyi tamamladıklarını da belirtmiş. Okulun bütün detaylarını oyuna aktaran ve bunu çok gerçekçi bir şekilde yapan öğrenci, bütün dünyanın ilgisini çekmeyi başarırken, yaptığı çalışmanın fotoğraflarını ise hemen aşağıdan görebilirsiniz.

Minecraft'a 4K Grafikler ve Pazar Yeri Geliyor!

YORUMLAR