Ölümsüz İşletim Sistemi Windows XP'ye Chrome Desteği 2015 Aralık Ayında Sona Eriyor

Ölümsüz İşletim Sistemi Windows XP'ye Chrome Desteği 2015 Aralık Ayında Sona Eriyor

Google Chrome’un Windows XP desteği hala devam ediyor. Ancak Kötü haber çabuk yayılır, bu destek de 2015 Aralığında bitecek.

2011 yılından bu yana kullanıcıların gönlünde taht kuran Windows XP aralarında Türkiyenin’de bulunduğu  Doğu Avrupa ülkelerinde küçük işletmelerin yüzde 45'inin hala kullanmakta ısrar ettiği bir işletim sistemi olarak tarihe geçecek. Microsoft tüm desteğini sistemden çekmesine rağmen sistemi ısrarla destekleyen Google Chrome’un bunda payı büyük. Ancak Google Chrome’ da 2015 Aralık ayından itibaren Windows XP işletim sisteminde bulunan tarayıcılara güvenlik güncellemeleri yapmayacak. Böylece Windows XP kullanıcılarının son kalesi Chrome’da sistemi yalnız bırakmış olacak.

Google Chrome 2015 yılının başında da XP desteğini 2015 yılının Nisan ayında keseceğini duyurmuş ancak hala milyonlarca kullanıcısı olan sistemi yalnız bırakmayı tercih etmemişti. Ancak artık Chrome’da yolun sonuna gelindiğine inanıyor ve  2015 Aralık ayında yeni güncellemeleri XP kullanıcılarının alabilme şansını tamamen ortadan kaldırıyor.

Öte yandan Mozilla Firefox hala XP kullanıcıları için destek vermeye devam edeceğe benziyor. Mozilla’dan XP desteğinin kesileceğine dair bir duyuru yapılmış değil. Belki XP kullanıcılarının 2016 yılı için bir şansı daha olabilir. Ne dersiniz?

İlk Windows XP Reklamı

Windows XP'yi Geride Bırakma Zamanı Geldi

Hala Windows XP Kullanan Emektarlara Güvenlik Önerileri

YORUMLAR