Olympus Mobil Cihazlar için Kablosuz Mercek Üretti

Olympus Mobil Cihazlar için Kablosuz Mercek Üretti

Mobil cihazların uzun zamandır beklediği bir ürün sonunda su yüzüne çıktı. Sony, fuar tanıtımlarında benzer bir ürün çıkarmış olsa da ilk sağlam adımı atan taraf Olympus oldu. Photokina 2014 etkinliğinde tanıtılan ürün sonunda ilk kullanıcılarına ulaşmaya başladı. Olympus Air ismiyle tanıtılan kablosuz mercek, cep telefonunuzla direkte bağlantı kurarak kaliteli fotoğraf çekimleri gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

Kablosuz bağlantı özelliği haricinde Olympus Air, 16 megapiksel Live MOS sensörüyle dikkat çekiyor. Tek bir şarj ile 320 çekim gerçekleştiren cihaz, açık platform olarak sunulduğu için üçüncü parti geliştiriciler de bu üründen sonuna kadar faydalanabilecekler.

SLR kalitesinde fotoğraf çekimini mobil cihazınızla birlikte mümkün kılan bu çılgın ürün piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz aynasız kompakt SLT makine objektifleriyle çalışıyor. Bizi şimdilik üzen bir başka detay da Olympus Air'in şimdilik sadece Japonya piyasasına sunuluyor olması. Amerika pazarına doğru bir geçiş mümkün kılınırsa buradan gelecek ticari bir başarının tüm dünyaya sıçrama ihtimalini beklemek durumundayız.

Şimdilik fiyat konusunda herhangi bir ayrıntıya ulaşamıyoruz ama Mart ayında Olympus Air Japonya'da satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Google Şeker Hastalarını Takip Eden Lens Yapıyor

YORUMLAR