Ön Kamerası Flaşlı Xperia Cosmos'un Fotoğrafları Sızdırıldı

Ön Kamerası Flaşlı Xperia Cosmos'un Fotoğrafları Sızdırıldı

Sony'nin mobil teknolojiler konusundaki yenilikleri bir türlü bitmek bilmiyor. Xperia Z serisiyle büyük bir çıkış yakalayan firma çok yakında yeni amiral gemisini çıkartacak. Fakat amiral gemisinden önce Sony'nin çok farklı bir telefonu teknoloji gündeminde yer buldu. Dev şirket ön kamerası flaşlı Xperia Cosmos isimli özçekim için tasarlanan yeni bir telefon üretiyor.

Cosmos ismini taşıyan yeni telefon, Sony'nin sürekli özçekim yapanlar için özel olarak geliştirdiği Xperia C3 sersinin devamı olma özelliğini taşıyor. Mediatek işlemciyle üretilmesi planlanan Xperia Cosmos, işletim sistemi olarak Android 5.0 ile çalışacak. Ön kamerasında flaşa yer verilmesi ise özçekim fotoğraflarının daha net çıkmasına olanak sağlayacak. Bu bilgiler dışında henüz geliştirilme aşamasında olduğu için bu cihaz hakkında başka teknik bilgiler paylaşılmadı. Yabancı bir teknoloji sitesi ise bir fırsatını bulup Xperia Cosmos'un fotoğraflarını sızdırmayı başardı. Paylaşılan fotoğraflarda ise üst kısımda yer alan Sony isminin yazılı olduğu bölümün beyaz bir tabaka ile kapatılması oldukça merak uyandırdı.

Xperia Cosmos'un tasarımında eski modellere oranla bir incelik söz konusu. Çerçeve kalınlığı azaltılmış ve görüntü daha hoş bir hale getirilmiş.  Bakalım ilerleyen günlerde bu telefonla ilgili başka ne gibi gelişmeler yaşanacak. 

Selfie'yi Unutun, Podo ile Tanışın!

Vücut Yapınıza Göre Fotoğraf ve Selfie Çekme İpuçları

YORUMLAR