One Plus 3'de Abartılı RAM Taşıyan Telefonlar Kervanına Katılıyor

One Plus 3'de Abartılı RAM Taşıyan Telefonlar Kervanına Katılıyor

Çin’li telefon markası One Plus Türkiye’de her ne kadar bilinmese de Dünya’da sevilen ve hakkında çok konuşulan bir marka olarak dikkat çekiyor. One Plus 3'de yine serisinin geri kalanı gibi güçlü performans ve ucuz fiyat vaat ediyor.

Bu yıl pek çok yüksek sınıf tanınmış marka 2 ya da 3GB RAM taşıyordu. Ancak Bazı Çinli markalar çıtayı yukarı taşımaya devam ediyor. One Plus 3 Çin’de gerçekleştirilen bir grafik benchmark testinde 4GB RAM taşıyan telefonlar listesinde görüldü. Bu durumda One Plus 3’ün şirketin yeni yüksek sınıf telefonlarından biri olabileceği olasılığı da neredeyse kesinlik kazandı.

One Plus 2’de geçen sene aynı pazarlama politikasını uygulayarak oldukça güçlü özelliklere sahip olan One Plus 2’yi aynı şekilde fiyat/performans dengesiyle pazara sürmüştü.

Teknik özellikleri

GeekBench testlerinde Rain3000 ve RainRain3000 adlarıyla kayıt altına alınmış olan yeni One Plus 3 cihazının, iki farklı modelle geleceği de açığa çıkmış oldu. Bu noktada benchmark testlerinde de RainRain3000 serisinin 6GB RAM taşıdığı da dikkatlerden kaçmadı. 

Testlerden sızan bilgilere göre One Plus 3, Snapdragon 820 işlemci taşıyacak. 5 inçlik 1080p ekrana sahip olacağı söylenen cihaz 16MP arka ve 8MP ön kameraya sahip olacak. Arka kameranın 4K video çekebileceği de testlerde net olarak görülebiliyor.

Cihazın tanıtımının Temmuz ayında yapılacağı konuşuluyor. Kısaca, One Plus 3 oldukça yüksek performanslı biri 4GB diğeri 6GB RAM taşıyan iki telefonla yine rakiplerine meydan oluyacak. Telefonların fiyatlarının 350 dolar ile 390 dolar arasında değişeceği de sızan haberler arasında.

Sony'nin Compact Canavarına Rakip Geliyor:OnePlus Mini

One Plus Sene Sonuna Kadar Bir Akıllı Telefon Daha Çıkartacak

OnePlus 2 ile Sony Xperia Z3+, HTC One M9, LG G4, Samsung Galaxy S6 Karşılaştırması  

YORUMLAR