OneDrive, Dosya Taşıma Kapasitesini 10 GB'a Çıkardı

OneDrive, Dosya Taşıma Kapasitesini 10 GB'a Çıkardı

Microsoft, an itibariyle hem OneDrive için hizmetlerini genişleterek kullanıcıları sevindirecek hem de yeni sürprizlerle bulut depolama alanı sunan diğer hizmetlerle rekabet ortamını kızıştırdı. Ücrestiz alan kullanımını Haziran ayında 2 katına çıkaran Microsoft, Office 365 kullanıcılarına da 1 TB ücretsiz alan sunmuştu. Hizmet kalitesini daha da yükseltmek adına artık OneDrive kullanan herkes 10 GB boyutundaki dosyaları aktarabilecek. Üstelik mobil veya masaüstü versiyonları fark etmeksizin her kullanıcı bu hizmetten faydalanabilecek.

Depolama alanını yükseltmek dışında OneDrive farklı yeniliklerle de kendini piyasa hissettirmek istiyor. PC ve Mac üzerinden OneDrive kullananlar için eş zamanlı indirme sayıları yükseldi. Yetkililerden Jason Moore'dan gelen bilgilere göre de senkronizasyon hızı 3 kat artmış. Önümüzdeki haftalar içinde her Windows veya Mac kullanıcısı bu artan hızdan faydalanabilecek.

Kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen paylaşma seçeneği de sonunda OneDrive'a dahil ediliyor. Dropbox kullanır gibi dosyaları sağ tıklayıp paylaşıma açıp linki başkalarına aktarabileceksiniz. Şimdilik Windows 7 ve 8 kullanıcıları için gelen bu özellik kısa bir zamanda Windows 8.1 ve Mac kullanıcılarına da yeni güncellemelerle ulaştırılacak. Bu arada kullanımda çeşitlilik yaratmak isteyen OneDrive, artık web sayfalarının üzerinden de yükleme işlemini gerçekleştirmenizi sağlayacak ve burada sürükle ve bırak yöntemini kullanabileceğiz. Buna bağlı olarak Chrome ve Firefox gibi revaçta olan tarayıcıların bir eklentiye kavuşup kavuşamayacağı henüz belli değil.

Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak

Microsoft OneDrive Limitini Yükseltiyor

YORUMLAR