OneNote'a Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Eklendi

OneNote'a Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Eklendi

Microsoft’un popüler not alma yazılımı olan OneNote’a ekran görüntüsü alma özleliği eklendi. Görünüşe göre ünlü yazılım devi bu tarz özellikler ekleyeren OneNote’un hem kullanışlılığını hem de dolayısıyla kullanıcı sayısını artırmayı amaçlıyor.

Kullanıcı sayısını ve adaptasyon sürecini hızlandırmak için çapraz platform desteği, ücretsiz sunulması ve her yerden erişim gibi özellikleri eklemesi olası görünen Microsoft, OneNote’u kullanıcıların ana not alma uygulaması olmasını amaçlıyor.

Bu amaca yönelik atılan adımlardan biri de henüz yeni olarak sunulan ekran görüntüsü alma fonksiyonu. Bu özleliği kullanabilmek için „[email protected]“ adresine görüntüsünü almak istediğiniz sayfanın URL’sini yapıştırarak mail atıyorsunuz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey gönderdiğiniz mailde sadece tek URL olmasına dikkat etmek. Bu aşamadan sonra OneNote bu URL’de bulunan sayfanın ekran görüntüsünü alarak bilgisayarınıza kaydediyor.

Peki bu özellik ne kadar kullanışlı? Şüphesiz ki OneNote’u kullananların oldukça faydalı bulacağı bir özellik olacağı kesin. Örneğin bir web sayfasında geziniyorsunuz ve daha sonra okumak için saklamak istiyorsunuz. Hemen paylaş seçeneğini seçip yukarıda verilen adrese URL’yi mail atıyorsunuz ve bitti!

YORUMLAR