OnePlus 3T'nin Dash Charge Özelliği Ne Kadar Hızlı?

OnePlus 3T'nin Dash Charge Özelliği Ne Kadar Hızlı?

OnePlus markası yeni cihazı OnePlus 3T'yi duyurduğunda vurguladığı özelliklerden biri, "yarım saatlik bir zaman kazanma" vaat ettiği Dash Charge özelliğiydi. Bu teknoloji dünyası için açık bir meydan okumaydı ve bağımsız testlerin yapılmasını gerektiriyordu. Buna gerek kalmadan OnePlus yeni bir video yayınladı ve OnePlus 3T ile Google Pixel XL arasındaki şarj süresini ortaya koydu. 

OnePlus'ın yayınladığı videoda sonuç etkileyici gözüküyor. Öncelikle video'yu izlemenizi öneririm:

Yukarıdaki videoda görebileceğiniz gibi, önce hem OnePlus 3T'nin hem de Google Pixel XL'ın özellikleri gösteriliyor. Her iki cihazda uçak moduna alınıyor ve şarjlarda yüzde 1'deyken test başlatılıyor. Aradan 30 dakika geçtiğinde OnePlus 3T'nin yüzde 56, Pixel XL'ın ise yüzde 49 dolduğunu görüyoruz. Sonraki yarım saatlik dilimde de OnePlus 3T yüzde 92'yi görürken, Pixel XL yüzde 71'de kalıyor. Testin sonunda ise aşağıdaki sonuçla karşılaşıyoruz:

Bütüne bakıldığında OnePlus 3T 90 dakika içinde tam şarj olmuş ve Pixel XL'ın tam dolması ise 2 saatten biraz fazla sürüyor. Devrim niteliğinde görünmese de aradaki 30 dakikalık fark etkileyici diyebiliriz. Diğer yandan Pixel XL'ın bataryasının OnePlus 3T'den daha büyük olduğunu biliyoruz, ancak buna rağmen OnePlus 3T daha hızlı şarj oluyor. Böylelikle Dash Charge'ın etkileyici ve faydalı bir şarj çözümü sunduğuna da şahitlik etmiş oluyoruz.

Dash Charge Nedir?

Dash Charge temel olarak diğer hızlı şarj teknolojilerinden daha büyük akım üreten ve telefonların daha hızlı şarj edilmesini sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. OnePlus markasına göre Dash Charge sayesinde telefonlar oyun gibi yoğun güç harcayan işlemlerde bile yavaşlamıyor, hem şarj edilip hem oyun oynanabiliyor. Zaman ve yapılacak olan testler Dash Charge teknolojisinin ne kadar iyi olduğunu, uzun süreli kullanımda nasıl sonuçlar verdiğini gösterecektir. 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Sizce telefonun mümkün olandan daha hızlı şarj edilmesi önemli bir satın alma faktörü müdür?

OnePlus 3'ün Çıkış Videosu Yayınlandı

OnePlus 3'ün Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR