OnePlus 5'in Tasarımına Ait Yeni Bir Görsel Ortaya Çıktı

OnePlus 5'in Tasarımına Ait Yeni Bir Görsel Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde OnePlus’ın resmi Weibo hesabından yapılan paylaşımda bu yaz aylarında çıkacağı bildirilen OnePlus 5’in tasarımına ait yeni bir görsel yine Weibo üzerinden sızdırıldı. Ancak ortaya atılan görselin OnePlus 5’in nihai sürümünden çok bir prototipin taslak görüntüsü olma ihtimali çok daha ağır basıyor.

Paylaşılan görüntünün yalnızca bir prototip tasarım taslağı olduğu düşünülmesine rağmen çift kamera ve Uyarı Kaydırıcı gibi bazı özelliklerin nihai üründe de yer alması muhtemel duruyor. Ancak yine tararımdaki bazı özelliklerin OnePlus’ın alışılagelmiş özellikleri ile çeliştiği görülüyor.

OnePlus 5 Teknik Özellikler (Taslağa göre)

İlk olarak, bilmeyenler için belirtmek gerekirse, OnePlus akıllı telefon piyasasında uygun fiyatlarıyla varlığını sürdüren bir firma. Buradan yola çıkarsak tasarım taslağında yer alan ön ve arkada çift olmak üzere, yeni amiral gemisinde dört kameranın bulundurulması, alışılmışın aksine OnePlus 5’in fiyatını nispeten yükseltecektir. Kar marjı piyasanın devleriyle karşılaştırılamayacak derecede düşük olan OnePlus’ın bunu yapması çok olası gözükmüyor. Zira akıl almaz bir kar marjına sahip olan Samsung bile, maliyeti ve dolayısıyla fiyatı artırdığı gerekçesiyle Galaxy S8’e çift kamera koymaktan vazgeçmişti.

İkinci olarak tasarım taslaklarında telefonun metal gövdesinin üst bölümünün seramik olacağını gösteriyor ki, bu ek materyal maliyetini de çift kamera maliyetine eklediğimizde One Plus 5, OnePlus 3T’den bile daha pahalı olabilir. Böylesi radikal bir fiyat değişiminin göze alınması uzak bir ihtimal ollsa da bu özelliklerinin, OnePlus 5’in sınırlı sayıda bir özel sürümüne ait olabileceği de ihtimaller dahilinde.

Bunların yanında daha kesin olan özelliklere gelecek olursak, tasarım taslağının alt bölümünde yer alan USB Type-C girişi ve 3,5 mm’lik bir kulaklık girişi gerçeği yansıtıyor. Ayrıca taslakta görünmese de OnePlus 5’te bir de parmak izi okuyucunun bulunması bekleniyor. Son olarak, taslakta çift lens ve tek lens kamera seçeneklerinin bulunduğu görülüyor.

OnePlus 5 Ne Zaman Çıkacak?

Tüm bunları toparlayacak olursak, uygun fiyatıyla ve piyasayla yarışabilecek özelliklere sahip olmasıyla bilinen OnePlus’ın yeni amiral gemisi OnePlus 5’e dair ortaya atılan, bu tasarım taslağında çelişkili özellikler yer alsa da bazı özelliklerde gerçeklik payı var gibi görünüyor. Son olarak, yaz aylarında piyasaya sürüleceği kesin olan OnePlus 5’in Haziran ayında çıkacağı da iddia ediliyor.

OnePlus 5 Akıllı Telefonu 256GB Dahili Bellek ve 8GB RAM ile Gelebilir

LG X Power 2, Bu Ay 4.500 mAh Gücünde Bataryası ile Geliyor

YORUMLAR