OnePlus 6 Dayanıklılık Testinde

Dün Çinli üretici OnePlus tarafından tanıtılan ve pek çok kullanıcının ilgi odağı olan OnePlus 6, dayanıklılık testine sokuldu. Test sırasında çizilme, yakma ve bükme gibi eylemlere maruz kalan OnePlus 6'nın genel anlamda başarılı bir sonuç sunduğunu söyleyebiliriz.

Dayanıklılık testi konusunda meşhur hale gelen JerryRigEverything kanalı tarafından hazırlanan bu videoda, OnePlus 6'nın tüm detayları ortaya çıkarıldı. Özellikle arka taraftaki cam tasarımı birçok kullanıcıyı şüphelendiriyorken, bu testten sonra endişeler giderilmiş oldu. Bu anlamda iyi bir iş çıkaran OnePlus 6'nın çizilme konusunda taviz vermediğini belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda sensöre ve kameraya yapılan çizilme aşamasında ufak tefek çiziklerin olduğu görülüyor.

Telefonun yan taraflarına yapılan yedinci seviye çizik baskıları ise maalesef olumsuz sonuçlanıyor. Özellikle dış kasada oluşan soyulmalar göze çarpıyorken, bu yapılan testte cihazın bir hayli zorlandığını belirtmek gerekiyor. Çünkü altıncı seviyeye kadar dayanıklılık gösteren OnePlus 6, yedinci düzeyde çizilmiş hale geliyor.

Son olarak ekrana uygulanan yanma testinde cihazın herhangi bir reaksiyon vermediği görülüyor. Yani dokunmatikte kullanım sorunu yaşamayan bu ekran, üst derece ısıya karşı bile başarılı bir tepki veriyor. Eğer daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, videoyu izlemeniz yeterli olacaktır.