OnePlus 6 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Son çıkardığı ürünlerle bir hayli dikkat çekmeyi başaran ve 'amiral gemisi katili' olarak anılan OnePlus'ın yeni cihazı OnePlus 6 sızdırıldı. Amazon'un Almanya sitesinde yanlışlıkla ortaya çıkan yeni modelin tüm detaylarını öğrenmiş olduk. İşte OnePlus 6'nın teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi:

Hatasını kısa süre içerisinde fark eden ve cihazı hızlıca siteden kaldıran Amazon, yine de görsellerin sızdırılmasına engel olamadı. Çentikli ekran tasarımıyla kullanıcılara sunulacak olan OnePlus 6'da 6.28 inç AMOLED ekran yer alacak. Olabildiğince küçük tutulmuş olan alt taraftaki çerçevenin ise ekran tasarımına yakıştığını belirtmek gerekiyor. Ayrıca arka taraftaki kameralar dikey olarak yerleştirilmişken parmak izi okuyucunun da burada bulunduğu gözlemleniyor.

Qualcomm Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alacak olan OnePlus 6'da 6GB RAM olacağı söyleniyor. 3300 mAh bataryaya sahip olan cihazın 64GB ve 128GB dahili depolama seçeneğiyle sunulacak. Arka taraftaki çift kameranın ise 20MP + 16MP olacağı dile getiriliyorken selfie kamerası hakkında bir bilgi bulunmuyor.

OnePlus 6 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

İki farklı seçenekle sunulacak olan OnePlus 6'nın 64GB'lık sürümü 622 dolar, 128GB'lık versiyonun ise 718 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Bu fiyatların amiral gemisi için uygun olduğunu söylememize rağmen OnePlus 5T'nin 500 dolardan sunulduğunu da unutmamak gerekiyor.

Son olarak Android Oreo işletim sistemiyle geleceği düşünülen modelin 16 Mayıs'ta Londra'da kullanıcılarla buluşması planlanıyor.

Peki ya siz OnePlus 6 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.