OnePlus, Akıllı Televizyon Üretimine Başlıyor

OnePlus Akıllı TV Üretecek

Rekabetçi fiyatlarla gelişmiş özelliklere sahip akıllı telefonlar üretmesiyle tanınan Çinli şirket OnePlus, yeni ufuklara yelken açmaya hazırlanıyor. Bugün yapılan açıklamayla, şirket içinde yeni bir bölüm açıldığı ve bu bölümün akıllı TV üretimine odaklanacağı duyuruldu.

Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla şirketinin bu yeni hamlesini duyuran CEO Pete Lau, "Diğer tüketici elektroniği ürünlerinin gelişip hayatımızı iyileştiriyor olmasına rağmen, televizyonlar çok daha geleneksel ve kullanışsız bir yapıda kaldı. Örneğin akıllı telefonunuzdaki bir fotoğrafın TV ekranında gösterilmesi gibi basit bir şeyin gerçekleştirilmesi bile hala oldukça zor bir süreç. Ancak yapay zekanın geliştirilmesiyle birlikte bizim hayal gücümüz ve yaratıcılığımız sınırsız." ifadelerini kullandı. Lau’nun liderlik edeceği OnePlus’un yeni bölümü, yüksek kaliteli donanım, kusursuz kullanıcı deneyimini ve minimalist dizaynı bir araya getirerek akıllı TV’ler üretecek.

2013 yılında kurulan ve rekabetçi akıllı telefon sektörüne nispeten geç bir giriş yapan OnePlus, buna rağmen Android kullanıcılarının beğenisini toplamayı başarıyor. Şirket, kullanıcı odaklı yaklaşımı ve kullanıcılarına en yeni akıllı telefonları bizzat ellerine alıp inceleme imkanı tanıyan özel açılış etkinlikleriyle fark yaratmayı başarıyor.

OnePlus genel olarak akıllı telefon üreten bir şirket olarak bilinse de aslında yıllar içerisinde çok farklı ürünler de piyasaya çıkardı. OnePlus Bullets Wireless isimli kulaklıklar ve özgün tasarımlı çeşitli OnePlus sırt çantaları bu farklı ürünlerin başında geliyor.

Aslında OnePlus’ın akıllı TV sektörüne giriş yapması çok da şaşırtıcı değil. Çünkü CEO Pete Lau, akıllı telefon sektörüne adım atmadan önce Oppo’da çalışırken ev sineması ürünleriyle ilgili olarak önemli tecrübeler kazanmıştı. OnePlus, üreteceği akıllı TV’lerin farklı akıllı cihazlarla çok daha iyi bir bağlantıya sahip olacağını ve daha kullanışlı olacağını söylüyor. Ancak OnePlus'ın akıllı TV’lerinin ne zaman piyasaya çıkacağı şimdilik bilinmiyor.