Onimusha: Warlords HD Remaster'ın Karşılaştırma Videosu Yayınlandı

Eski klasik yapımlar bu nesilde teker teker geri dönmeye devam ediyorlar. Onimusha: Warlords ise bunlardan bir tanesi olacak. Bu ay içerisinde yenilenmiş haliyle satışa sunulacak olan yapım için yeni bir video daha yayınlandı. Onimusha: Warlords'un Playstation 2 ve Switch versiyonları karşı karşıya geldiler.

Onimusha: Warlords, Capcom tarafından oyun dünyasına kazandırılmış olan en kaliteli yapımlardan bir tanesidir. Hack 'n' Slash türünün önemli temsilcilerinden olan oyun, 2001 yılının Ocak ayında PlayStation 2 için satışa sunulmuştu. Ertesi yıl da Xbox versiyonu ile karşımıza çıkmış olan Onimusha: Warlords oyununda, Inabayama kalesini istila eden ve kötü kalpli Lort Nobunaga Oda hizmetinde olan şeytanlar ordusunun kaçırdığı Prenses Yuki'yi kurtarmak için her şeyi göze almış olan Samanosuke Akechi ve Kade ikilisinin başından geçenler anlatılıyordu.

15 Ocak 2019 tarihinde ise bu klasik yapım, Onimusha: Warlords HD Remaster adı altında PlayStation 4, PC, Xbox One ve Switch platformlarında geri dönecek. Bu zamana kadar HD Remaster adı altında yeniden satışa sunulmuş olan oyunlar, orijinallerine göre epey gelişim kaydetmişlerdi. Bu durum Onimusha: Warlords için de aynen geçerli olacak. Öyle ki, yüksek çözünürlük desteği, 16:9 ve 4:3 olmak üzere iki farklı ekran boyutu seçeneği, orijinal oyunda olmayan Easy zorluk derecesi seçeneği, analog çubuk desteği, yeniden bestelenen müzikler ve yeniden yapılan seslendirmeler ile yepyeni bir oyunmuş gibi satışa sunulacak.

Yakın bir zaman önce Onimusha: Warlords HD Remaster için yeni bir karşılaştırma videosu yayınlandı. PlayStation 2 versiyonu ile Switch versiyonunun karşı karşıya geldiği videoda, yukarıda bahsettiğimiz yeniliklerin ne derece büyük fark yarattığı ise bariz bir şekilde görülebiliyor. Bilhassa da görsellik açısından gerçekten de yepyeni bir oyunmuş gibi bir etki yaratıyor.