Önümüzdeki Ay Devil May Cry 5'in Yeni Demosu Yayınlanacak

Devil May Cry 5, bu senenin iddialı yapımları arasında yer alıyor. Oldukça uzun zamandır geri planda kalmış olan seri, en nihayetinde bir geri dönüş yapacak. 8 Mart 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için çıkması beklenen oyunla ilgili sürpriz bir duyuru daha yapıldı. Öyle ki, Devil May Cry 5 için ikinci bir demo daha yayınlanacak. Bu defa PlayStation 4 kullanıcıları da Devil May Cry 5'i deneme fırsatı bulacaklar.

Hatırlayacağınız üzere 7 Aralık 2018 tarihinde Xbox One platformuna özel bir Devil May Cry 5 demosu yayınlanmıştı. Neden tek bir konsola özel olarak yayınlandığı açıklanmamış olsa da GamesCom 2018 fuarına gelen katılımcılara sunulan ve Nero karakterinin yönetildiği oynanabilir demonun bire bir aynısıydı. Capcom tarafından yapılan bu hamle, tabii ki PlayStation 4 ve PC oyuncularının tepkisini de çekmişti. Neticede konsola özel olmayan bir oyunun demosunun sadece Xbox One için yayınlanması pek de hoş karşılanabilecek bir şey değildi.

Bugün ise en azından PlayStation 4 kullanıcılarını da mutlu edecek bir açıklama yapıldı. Açıklamayı DevilMayCry Twitter hesabı üzerinden yapan Capcom, Devil May Cry 5 için 7 Şubat 2019 tarihinde yeni bir oynanabilir demonun yayınlanacağını duyurdu. Bu seferki demo, sadece Xbox One için değil, aynı zamanda PlayStation 4 için de yayınlanacak.

Yeni demonun içeriği ile ilgili herhangi bir detay verilmiş değil ama muhtemelen GamesCom 2018 fuarı sonrasında Tokyo Games Show 2018 fuarına özel olarak hazırlanmış olan ve Dante karakterinin yönetildiği oynanabilir demonun aynısının sunulacağını tahmin ediyoruz. Tabii ki çok daha farklı bir demo ile karşılaşma ihtimalimiz de yok değil. Mesela Vitale ile oynadığımız bir demo hiç fena olmazdı.

Son olarak Capcom, Xbox One için yayınlanmış olan ilk demoyu Microsoft Store sayfasından kaldırdı. Bir diğer deyişle, eğer demoyu henüz indirmemişseniz artık indirmeniz mümkün olmayacak. Ancak daha önceden indirdiyseniz ve halen konsolunuzun sabit diskindeyse, oynamaya devam edebilirsiniz.