Önümüzdeki Sezon Şampiyonlar Ligi Maçları Facebook'tan Yayınlanacak

Önümüzdeki Sezon Şampiyonlar Ligi Maçları Facebook'tan Yayınlanacak

Faaliyet alanını çeşitlendirmek adına attığı adımlara devam eden Facebook, dizi yayını hamlesinin hemen ardından şimdi de FIFA Dünya Kupası’ndan sonra dünyanın en büyük futbol organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi’ni yayınlayacağını duyurdu. Ancak yayın tüm dünyada yapılmayacak.

Kulüpler bazında dünyanın en büyük futbol organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi gelecek sezondan itibaren Facebook üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Facebook ve Fox Sports arasında yapılan anlaşma kapsamında ABD’de futbolun popülaritesini artırmak amaçlanıyor. Anlaşma kapsamında yalnızca ABD’de yaşayan Facebook kullanıcıları ücretsiz olarak yayınlara erişebilecek.

Fox Sports ve Facebook arasında yapılan yayın anlaşmasına göre Şampiyonlar Ligi’nin grup aşamasında her maç gününde ikişer maç Facebook üzerinden yayınlanacak. Son 16 turunda ve çeyrek finallerde dörder maçın yayınlanmasında karar kılındı. Bu aşamadan sonra ise finale kadar her maç yayınlanacak. Ayrıca ülkedeki nüfus dağılımı göz önünde bulundurularak maçların İngilizce ve İspanyolca dillerinde yayınlanacağı açıklandı.

32 takımın grup aşamasında mücadele ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon Türkiye’yi ise Beşiktaş ve ön elemeleri geçmesi halinde Başakşehir kulüpleri temsil edecek.

Dizilerinizi Facebook'ta İzlemeye Hazır Olun

Facebook Canlı Yayınlarına Altyazı Desteği Geliyor

YORUMLAR