Opera 22 Yayınlandı

Opera 22 Yayınlandı

Opera web tarayıcısı uzun yıllardır varlığını sürdürüyor ancak şirketin istediği pazar payına ulaştığını söylemek oldukça zor. Yine de düzenli olarak güncellenen ve her yeni sürümde yepyeni özellikler kazanan tarayıcının 22. sürümü de yayınlandı.

Yeni sürümde bazı özellikler kullanıcıların dikkatini çekebilecek güncellemeler olurken, bazılarını ise farketmek oldukça zor ve temel olarak güvenlik üzerine hazırlanmış durumdalar. Eğer hali hazırda Opera web browserı kullanıyorsanız tabii ki güncellemeyi unutmayın. İlk defa kullanmak istiyorsanız da bu sürümün iyi bir başlangıç noktası olduğu aşikar.

22. sürümde karşımıza çıkan en dikkat çeken değişiklik, tarayıcının yepyeni temalarla birlikte gelmesi. Böylece Opera'nın kendi zevklerinize göre görünmesini sağlayabiliyor, özelleştirilmiş bir internet deneyimi elde edebiliyorsunuz. Tarayıcıda ortaya çıkan yeni temalar şirketin kurulu olduğu Norveç'in İskandinavya havasına göre düzenlenmiş ve böylece göze çok hoş görünen bir tarayıcı kullanma keyfi yakalayabiliyorsunuz.

Bu sürümde dikkati çeken bir diğer konu ise bundan sonraki Opera güncellemelerinde güncelleme penceresi ya da uyarısının görünmeyecek olması. Zira sessiz güncelleme motoru adı verilen yeni sistem sayesinde kullanıcılar tarayıcılarının güncellendiğini anlamadan en son yenilikler yüklenmiş olacak.

Elbette yeni güncelleme çeşitli güvenlik açıklarını da kapatıyor ve böylece internet üzerinden bilgisayarınıza gelebilecek olan tehditlere karşı aktif olarak savunma yapabiliyor. Ufak tefek çeşitli hataların da kapatılması ise tarayıcının daha az sistem kaynağı tüketerek daha hızlı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.

Apple'ın yeni programlama dili Swift tanıtıldı

YORUMLAR