Opera 24 İnternet Tarayıcısı Yayınlandı

Opera 24 web tarayıcısı yayınlandı ve pek çok performans ve güvenlik güncellemesini beraberinde getiriyor.

Opera 24 İnternet Tarayıcısı Yayınlandı

Opera web tarayıcısı, hiç bir zaman diğer popüler web tarayıcılarının popülerliğini yakalamayı başaramadı ancak bu, programın kötü olduğu anlamına gelmiyor ve kendi kullanıcı kitlesine sahip olmayı devam ettiriyor. Devamlı olarak gelişimi sürdürülen ve her yeni sürümde yepyeni özelliklerle karşımıza çıkan Opera, şimdi ise Opera 24 sürümü ile karşımızda.

Opera 24'te en çok dikkat çeken nokta sekme önizleme özelliği olarak ortaya çıkıyor. Bu özellik sayesinde sekmelerin üzerine geldiğinizde sekmede açık olan web sitesinin en son halini tıklamadan direkt olarak görebiliyorsunuz. Bilhassa onlarca farklı sekme ile çalışan kullanıcılar bu özellikten ziyadesiyle faydalanacaklardır.

Tabii ki Opera 24 kullanıcıların web gezintisi deneyimlerini daha iyi hale getirecek bazı arayüz özelleştirmelerine de sahip. Özellikle çok yüksek çözünürlüklü ekranlar kullanan Windows kullanıcıları, artık Mac'in retina ekranında olduğu gibi sorunsuz ve keskin bir arayüz görünümüne kavuşabilecekler. Dolayısıyla ekranın daha kolay bir şekilde görüntülenebileceğini belirtmek gerek.

Opera tarafından yayınlanan bazı istatistiki bilgiler de mevcut. Özellikle 1000'den fazla eklentinin artık Opera tarafından kullanılabilir olması pek çok kullanıcının hoşuna gidecektir. Geçtiğimiz aylarda Opera'nın kendi web gezintisi motorunu değiştirerek Chromium motoruna geçmesi tabii ki bu konudaki en büyük etkenlerden bir tanesi.

Şimdilik güncellemeye dair daha detaylı bilgiler mevcut değil ancak performans ve güvenlik için pek çok ufak yamanın da güncelleme ile birlikte geldiği biliniyor. Daha iyi bir internet gezintisi gerçekleştirebilmek için Opera sürümünüzün güncel olduğundan emin olmayı unutmayın.

Mozilla Firefox 32 Yayınlandı

YORUMLAR