Opera 27 Yayınlandı

Opera 27 Yayınlandı

Opera web tarayıcısı, her ne kadar en performanslı tarayıcılardan birisi olsa da dünya çapında diğer tarayıcılar kadar yoğun kullanılmıyor. Ancak sahip olduğu kemik kullanıcı kitlesi sayesinde programın düzenli olarak güncellenmesine yetecek kadar geniş bir kullanım alanı yakalanmış durumda. Opera 27 ise sonunda yayınlandı ve hem küçük düzeltmeleri hem de bazı büyük yenilikleri beraberinde getiriyor.

Opera'nın uzun aralıklarla güncellenen tarayıcılardan birisi olması elbette bu güncellemeyi daha da değerli hale getiriyor. Çok sayıda performans ve güvenlik iyileştirmelerinşn bu sürümde yerini almış olması hem bilgisayarlarınızda sorunsuz bir internet gezintisi deneyimi sağlayacaktır hem de zararlı yazılımlardan ve tehditlerden korunmanıza yardımcı olacaktır.

Geçmişte Opera içerisinde yer alan sekme önizleme özelliği, son sürümlerde ortadan kalkmıştı ancak Opera 27 güncellemesiyle birlikte yeniden sekme önizlemeyi kullanmak mümkün hale geliyor. Tarayıcınızda açık olan sekmelerin üzerine gelerek o sekmede neyin açık olduğunu görüntülemek artık çok kolay.

Navigasyon çubuğunun da yenilenmiş olması sayesinde daha kolay bir şekilde tarayıcınızda açık olan şeyler hakkında fikir sahibi olabiliyor, gezintilerinizi sorunsuzca gerçekleştirebiliyorsunuz. Opera'yı sevenlerin bu sürümü hemen indirmek isteyeceklerini düşünüyorum. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Firefox 35.0.1 Yayınlandı

YORUMLAR