Opera 29, Android İçin Turbo Özellikler Getirdi

Opera 29, Android İçin Turbo Özellikler Getirdi

Opera Android için Off-Road adını verdiği özelliğiyle web sitelerinin daha hızlı gelmesini sağlıyordu. Ancak bazı kullanıcılar bu özelliği kullanırken "uyumluluk" sorunu yaşıyorlardı. Opera Turbo artık tüm sorunları çözüyor.

Opera bu sıkıntıyı aşmak için Opera Turbo’yu geliştirdi. Bu özellik telefonlarda yaşanan uyumluluk sorunun üzerinden gelebilmeyi ve hızlı web dolaşımı sağlamayı amaçlıyor.

Opera Turbo bir süredir masaüstünde kullanılan bir alt yapı içeriyor. Off-Road sürümünden farklı olarak farkı sunuculardan bilgiye daha hızlı ulaşılmasını hedefliyor. Özellik HTTPS olmayan tüm web sitelerini sıkıştırabiliyor ve kullanıcı tarafında tekrar çözümlüyor. Böylece oldukça hızlı bir kullanıcı tecrübesi sunabiliyor. Web sitesi uyumluluk sorununu da bu şekilde aşan Opera Turbo karmaşık web alt yapılarını da kolayca çözümleyebiliyor.

Opera Turbo bakın Android’e ne gibi olanaklar sağlıyor.

Artık sekmeleri senkronize edebiliyoruz, bunu yapabilmek için "Tab Manager" (sekme yöneticisi) eklentisi geldi. Off-Road modu tamamen değiştirildi, yeni sıkıştırma sistemi Turbo’yu tüm web siteleriyle uyumlu hale getirdi. 64 bit desteği Opera Turbo’da artık mevcut. Yeni bir ilerleme çubuğumuz var. Daha önceden var olan tüm kararlılık ve işletim sorunları da Opera Turbo’yla beraber düzeltildi.

Opera 29 ile Yer İmleriniz Her Yerde Yanınızda!

YORUMLAR