Opera 29 ile Yer İmleriniz Her Yerde Yanınızda!

Opera 29 ile Yer İmleriniz Her Yerde Yanınızda!

Tarayıcı piyasasının en büyük aktörlerinden olan Opera yayınlanan güncelleme ile birçok yeni ve kullanışlı özelliği kullanıcılarına sunuyor. Opera 29 güncellemesine göz atıldığında bu güncellemenin Opera'nın masaüstü ve mobil versiyonları arasındaki uyumu artırdığı görülüyor. Bir süre önce kendi tarayıcı motorunu bırakarak Chromium tabanına geçiş yapan Opera birçok Opera kullanıcısını üzmüştü. Fakat Opera yayınladığı güncellemeler ile bu kullanıcıları geri kazanacağa benziyor.

Opera 29 ile bizi bekleyen yeniliklerin en önemlilerinden biri tarayıcıya kazandırılan eşitleme özelliği. Bu eşitleme özelliği temel olarak herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerinde kullandığımız Opera tarayıcıdaki yer imlerini veya sekmeleri farklı cihazlardaki Opera tarayıcılara aktarmamızı mümkün kılıyor. Yani; bilgisayaramızda kullandığımız Opera'daki yer imlerimizi kolayca mobil cihazımızdaki Opera tarayıcıya aktarabileceğiz.

Opera 29farklı tarayıcılarda sakladığınız yer imlerinizi de Opera tarayıcınıza aktarmanızı mümkün kılıyor. Bu sayede eski tarayıcınızdan Opera'ya geçiş yapacaksanız bu geçiş süreci zahmetsiz bir şekilde gerçekleşebiliyor.

Opera 29 bize tarayıcımızda hangi sekmede ses veya müzik çalındığını da gösterebiliyor. Bu sayede kolayca bu sekmeyi tespit edip sesi kapatabiliyoruz.

Opera güncellemeler yoluyla geliştirilmeye devam ediliyor. Şu an Google Chrome veya Firefox kadar yaygın olarak kullanılmasa da Opera'nın önümüzdeki süreçte yükselişe geçmasi muhtemel. Opera'nın son sürümü olan Opera 29'u bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz: 

Facebook Messenger ile Artık Görüntülü Sohbet Yapabileceğiz

YORUMLAR