Opera 33 Yayınlandı! O Artık Daha Hızlı

Opera 33 Yayınlandı! O Artık Daha Hızlı

Opera web tarayıcısının en son sürümü Opera 33 yayınlandı ve bir önceki sürümdeki güvenlik konularına olan yoğunlaşmanın ardından bu defa daha hızlı bir internet deneyimi için hazırlanmış Opera browser ile karşı karşıyayız. Opera ekibi genellikle güncellemelerinde bazı temel konulara odaklanıyor ve bu nedenle her güncellemesinde tarayıcının farklı bir alanında iyileştirmeler bizi bekliyor.

Bu sürümde dikkatimizi en çok çeken nokta, Opera Turbo modunda gerçekleştirilen performans arttırımları. Böylelikle kısıtlı bir internet hızına sahip olan kullanıcılar, Opera'nın kendi sunucuları üzerinden aktarılan web sitelerini kullanabiliyor, bilgisayarlarına gelen daha düşük miktardaki veri sayesinde internet sitelerini daha hızlı bir şekilde açabiliyorlar. Opera Turbo modu bu sürümde biraz daha iyileştirilerek kullanıcılara daha yüksek hız sağlayacak biçimde düzenlenmiş.

Opera 33 ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise Chromium altyapısının daha az bellek tüketecek şekilde düzenlenmesi. Zira Chromium tabanlı web tarayıcıların ortak özelliği genellikle yüksek bellek tüketimi ancak bu tüketim bilhassa düşük donanımlı PC sahipleri için internet gezintilerini oldukça zorlu bir hale getirebiliyor. Ekip bu sürümde geçmişten gelen deneyimlerini kullanarak daha az donanım tüketimini mümkün kılmış.

Tabii ki bu performans ve kaynak yönetimi iyileştirmelerinin yanında ufak tefek görsel düzenlemeler, güvenlik güncellemeleri ve ince ayarlar da yeni Opera 33 ile birlikte geliyor. Opera 33'ü indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanmayı unutmayın!

YORUMLAR