Opera 34, Daha Güçlü Turbo ve Bir Çok Yenilik ile Geldi!

Opera 34, Daha Güçlü Turbo ve Bir Çok Yenilik ile Geldi!

Chrome, Firefox ve İnternet Explorer'ın tarayıcı imparatorluğuna son yıllarda sızmayı başararak son yılların yükselen ismi olan Opera güncellendi. Opera 34 ile birlikte kullanıcıları hem bir çok geliştirme hem de bir çok yenilik bekliyor.

Önceki güncellemelerinin aksine oldukça büyük çağlı bir güncelleme versiyonu olan 34 ile birlikte Opera'da bir çok değişiklik yapıldı. Özellikle Opera'ya özel olan veri sıkıştırma özelliği Opera Turbo geliştirildi. Fakat bu güncellemede asıl önemli olan Opera'nın artık sadece turbo özelliği ile değil diğer özellikleri ile de adından söz ettirmesi.

Düşük veri kullanmanız gereken durumlarda aktif ederek kullanmanız gereken Turbo özelliği, evde ya da iş yerinizde çok sık kullanacağınız bir özellik olmamasına rağmen zaman zaman hayat kurtarabiliyor. Özellikle mobil internet paketlerini kullanarak internete bağlanan kullanıcılar Opera Turbo özelliği sayesinde veri kullanımını minimuma çekiyor ve tasarruf yapabiliyor.

Opera 34 güncellemesi ile gelen değişiklik ve yenilikler:

  • MSE ses desteği eklendi
  • URL önerme özelliği eklendi
  • Başlangıç sayfasına daha fazla kutu ekleme
  • Flash videoların oynatılması için NPAPI eklentisi geri getirildi
  • Yeni Chromium tabanı kullanılmaya başlandı

Chrome ya da diğer popüler tarayıcılara ek olarak ya da alternatif olarak yeni bir tarayıcı arıyorsanız Opera'nın en güncel versiyonu olan Opera 34'ü hemen indirmelisiniz. Hali hazırda Opera kullanıcıysanız alttaki bağlantılar ile yeni versiyonu indirip Opera tarayıcıyı güncellemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR