Opera 35 Yeni ve Cezbedici Özellikleriyle Bize Göz Kırptı

Opera 35 Yeni ve Cezbedici Özellikleriyle Bize Göz Kırptı

Eğer bilgisayarınızda kullandığınız internet tarayıcısını değiştirmeyi düşünüyorsanız belki de beklediğiniz gün gelmiş olabilir. İnternet tarayıcısı piyasasının, diğer aktörlerle karşılaştırıldığında nispeten biraz daha genç olan üyesi Opera yeni versiyonuyla kullanım deneyiminizi geliştirecek ve işlerinizi kolaylaştıracak bir takım yeniliklere sahip oldu. Opera 35'in güncelleme notlarına göz attığımızda en büyük yeniliğin dosya indirme arayüzünde yapıldığı görülüyor.

Opera 35'in dosya indirme arayüzü artık müzik, video, resim, döküman ve PDF dosyalarına hızlı bağlantılar içeriyor. Ayrıca Opera üzerinden herhangi bir dosya indirdiğinizde bu işlemin bittiğine dair bildirimler alacaksınız. Bu sayede indirmenin sonlanıp sonlanmadığını her seferinde elinizle kontrol etmekten kurtulacaksınız.

Opera 35'te dikkat çeken bir diğer yenilik ise sekmelerdeki sesleri kolayca susturmanızın yeni versiyonla mümkün kılınması. Bir sekmede video seyrederken ya da müzik dinlerken diğer açık sekmelerde kendi kendine oynamaya başlayan bir video veya ses kaydı keyfinizi kaçırabiliyor. Opera 35'te video seyretmekte veya müzik dinlemekte olduğunuz sekmenin üzerine sağ tuşla tıklayabilir ve bu sekme haricindeki bütün sekmelerin sesini tek tıklamayla susturabilirsiniz.

Güncellenmiş Opera internet tarayıcısını bu bağlantılar üzerinden indirebilirsiniz:

YORUMLAR