Opera 42 Uluslararası Alışverişi Kolaylaştırıyor

Opera 42 Uluslararası Alışverişi Kolaylaştırıyor

Opera'nın 42. sürümü uluslararası alışverişi kolaylaştıran harika bir özellik içeriyor. Popüler tarayıcı, yeni özelliği ile birlikte alışveriş yaptığımız yabancı sitelerdeki para birimini otomatik olarak istediğimiz para birimine çevirecek.

Herhangi bir yabancı alışveriş sitesinden bir şeyler alırken, ne kadar harcama yaptığımızı hesaplamak gerçekten zor. Bir kere sitedeki para birimini, ödeme yapacağımız para birimine çevirmemiz gerekiyor. Opera 42 işte bu soruna harika bir çözüm üretmiş, eminim pek çok kullanıcının hoşuna gidecektir:

Bu yeni özellikle birlikte, uluslararası hizmet veren alışveriş sitelerinden bir şey alacağımızda, kendi yerel para birimimiz dışında bir rakam görürsek artık uğraşmamız gerekmiyor. Yukarıda gördüğünüz gibi para biriminin üzerine gelin ve sürükleyerek seçin. Opera, farklı sekmeler açmanıza gerek kalmadan otomatik olarak para birimini çevirecektir. 

Opera ayrıca hedef para birimini sorunsuz bir şekilde değiştirmenizi de sağlıyor. Şimdilik 32 para birimini içerisinde barındıran özellik, döviz kurlarını ise Avrupa Merkez Bankası'ndan anlık gelen rakamlarla kullanıcıya sunuyor.

Yılbaşı öncesi yurtdışından alışveriş yapacak kullanıcılar için yerinde bir güncelleme olmuş diyebiliriz. Aşağıdaki bağlantılardan Opera tarayıcıyı indirebilirsiniz:

 

Opera VPN'in Masaüstü Versiyonu Yayınlandı

Opera, Çoklu Sekmeleri Artık Daha Performanslı Açabiliyor

YORUMLAR