Opera, Android'de 100 Milyonu Gördü

Opera, Android'de 100 Milyonu Gördü

Mac ve Windows platformundaki pazar payı her ne kadar küçük olsa da mobil alanda başarılı bir performans sergileyen Opera'nın Android'deki aktif kullanıcı sayısı 100 milyona ulaştı.

Norveç merkezli tarayıcı şirketi Opera, Mac ve Windows platformunda yerini Google Chrome, Mozilla Firefox gibi rakiplere kaptırdı. Fakat uzun süredir mobil tarafta varlığını sürdüren Opera, son rakamlara göre sadece Android platformunda 100 milyon kullanıcıya ulaştı.

Geçen yıl ortalama 50 milyon aktif kullanıcısı bulunan tarayıcı, internet hızının yavaş olduğu durumlarda sayfaları sıkıştırma özelliği ile büyük beğeni topluyor. Ayrıca tarayıcıyı en çok kullanan ülkeler arasında Hindistan, Çin, Endonezya, Rusya ve Meksika yer alıyor.

Toplamda 350 milyon gibi oldukça iyi bir kullanıcı sayısı bulunan Opera, mobil alanda liderliği uzun süre daha elinde tutacak gibi görünüyor. Opera Mini'nin başarısını takip eden Opera for Android ve Opera Max'da bu rakamı etkileyen önemli nedenler arasında gösteriliyor.

Daha önce mobil alana ağırlık vereceğini açıklayan firma, umarız iOS gibi diğer platformlarda da kullanıcı sayısını arttırır.

Opera'yı masaüstünde kullanıyor musunuz?

YORUMLAR