Opera, Çoklu Sekmeleri Artık Daha Performanslı Açabiliyor

Opera, Çoklu Sekmeleri Artık Daha Performanslı Açabiliyor

Güncellenen Opera, aynı tarayıcı üzerinden birçok pencere açan kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirildi. Web tarayıcısı artık, birçok pencere açmış olsanız bile oldukça hızlı başlayabiliyor.

Web tarayıcısı geliştiricilerinin birçoğu, geliştirdikleri tarayıcının performansını ölçmek adına “ideal” koşullarda denemeler yaparlar. Bu koşullarda web tarayıcısı üzerinden sadece bir pencere açılır ve açıkta olan sadece bir uygulama bulunur. Web tarayıcıları bu testten aldıkları sonuçlara göre sıralanırlar. Ancak hepimiz biliyoruz ki hiç kimse web tarayıcılarını sadece bir pencereyle kullanmıyor.

Lider web tarayıcılarından birisi olan Opera, tek bir pencereyle yetinmeyen kullanıcılarının işine yarayacak yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme (41) sayesinde Opera, başlatıldığı sırada en son kullanılan pencerelere öncelik tanıyor ve böylece kullanıcısını yavaşlatmadan diğer pencerelerin de yüklemesini yapabiliyor.

Pencere Sayısı Arttıkça, Hız da Artıyor

Yeni güncellemeyle birlikte 10 ve daha fazla pencerenin yüzde 50 oranında hızlı açıldığını bildiren Opera, pencere sayısı 42 veya daha fazla olduğunda hızlanma oranının yüzde 86’ya kadar çıkabildiğini açıkladı. Önceden bu sayıdaki çoklu penceleri yaklaşık 64 saniyede açan web tarayıcısı, şimdi bunu 9 saniyeden kısa sürede yapabiliyor.

Opera VPN Masaüstünde Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR